Wigilia w przedszkolu

Dzień Wigilii w naszym przedszkolu przypadł w tym roku 20 grudnia. Od samego rana trwały przygotowania do uroczystego, świątecznego obiadu. Nasi starsi koledzy z klasy I, II i III przygotowali dla nas przedstawienie „Jasełek” . Kiedy wszystko było już gotowe, wszystkie dzieci zebrały się na świątecznie udekorowanej sali. Po wspólnej modlitwie i odśpiewaniu kolędy, łamaliśmy się opłatkami i składaliśmy sobie życzenia. Następnie – bez ociągania się i grymaszenia – zasiedliśmy do stołu. Obiad w tym wyjątkowym dniu zjedliśmy z dużym apetytem. Każdy z nas spróbował wszystkich potraw, bo to przecież wróży dobrobyt i sytość przez cały następny rok. Najbardziej jednak smakowały nam pierniczki, które zostały wykonane przez samych przedszkolaków.
Przedszkolna Wigilia minęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i przyjaźni. W tym wyjątkowym dniu każdy z nas starał się być lepszym niż zwykle.
12.01.2019