I i II etap Konkursu Informatycznego 2018/2019

W dniach 4 - 7 grudnia 2018 roku w szkolnej pracowni informatycznej odbyły się eliminacje do II Wojewódzkiego Etapu Konkursu Informatycznego. Uczestnikami byli uczniowie pasjonaci informatyki z naszego gimnazjum. Wojciech Drygaś osiągnął najwyższy wynik i zakwalifikował się do II etapu.
Organizatorem konkursu jest Podkarpacki Kurator Oświaty wspólnie z Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.
Przebieg konkursu jest trzyetapowy: I etap - szkolny, II etap - rejonowy, III etap - wojewódzki (finał).
I i II etap - rejonowy on-line polegał na samodzielnym rozwiązywaniu zadań konkursowych przez zakwalifikowanych uczniów na platformie e-learningowej Moodle. Czas na wykonanie zadań wynosił 60 minut.

Oto uczniowie, którzy uczestniczyli w eliminacjach konkursowych:

• Wojciech Drygaś - III a
  • Kacper Boruta - III a
  • Michał Kawa - III a
  • Kacper Włodyka - II a
  • Gabriel Wójtowicz - III a
Cele konkursu

• Wyłanianie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań informatycznych.
  • Motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.
  • Wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy oraz przygotowanie ich do podjęcia nauki w szkołach wyższego stopnia.
  • Motywowanie szkół do rozpoznawania i rozwijania kompetencji, zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.
  • Promowanie osiągnięć uczniów, ich nauczycieli i opiekunów.

Konkurs przygotował i przeprowadził
mgr Piotr Ziemba