Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Dzień Kropki - święto kreatywności, talentu i odwagi

W dniu 16 września 2019 r. uczniowie klas 1-3 naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Książka Petera H. Reynoldsa pt. "Kropka" przedstawiająca historię dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości zapoczątkowała to święto, obchodzone na całym świecie. Organizowane w tym dniu różnorodne gry i zabawy ruchowe, plastyczne, muzyczne, czy też matematyczne z "kropką" w roli głównej, sprzyjały integracji, motywowały do działania, rozwijały inwencję twórczą naszych uczniów.
Historia Vashti i jej nauczycielki przypomina, że warto czasem się zatrzymać na moment, pochylić nad dzieckiem, które może potrzebowac naszego wsparcia, wzmocnienia w pokonywaniu własnych słabości.
Wpisał: Piotr Ziemba
26.09.2019