Pasowanie na czytelnika biblioteki uczniów klas II

Dnia 20 września 2019r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klas II na czytelników biblioteki szkolnej. Podczas uroczystości dzieci zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki, wysłuchały próśb książki. Odgadywały także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.
W tej wspaniałej przygodzie do książkolandii towarzyszyły im starsze koleżanki z klasy VIIIa, które wcieliły się w rolę „moli książkowych”.
Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez drugoklasistów. Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Beata Włodyka. Pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek. Wręczyła też pamiątkowe dyplomy i książki.
Naszym młodym czytelnikom życzę przeżywania cudownych przygód z bohaterami książek.

Bibliotekarz: Jolanta Basamania
05.10.2019