Wigilia szkolna 2019

Tradycje bożonarodzeniowe powoli odchodzą w niepamięć- nowe pokolenia zapominają o tym, jak świętowali ich dziadkowie i pradziadkowie, dlatego w przedświątecznym czasie postanowiliśmy sobie przypomnieć przynajmniej niektóre zwyczaje. Wigilijny stół, opłatek, choinka, życzenia – ich symbolika i związane z nimi wierzenia przedstawione zostały w części artystycznej przygot. przez uczniów z klas IV-VIII.
Po tej krótkiej inscenizacji odmówiliśmy modlitwę i składając sobie życzenia przełamaliśmy się opłatkiem. Było wiele wzruszeń, padło wiele ciepłych słów. Wszyscy z radością przygotowywali się do świąt.

Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami przygotowali i spożyli wigilie w swoich salach- śpiewając kolędy, rozmawiając, weseląc się zbierali pozytywne emocje, które zabrali i zanieśli do swoich domów i podzielili się nimi ze swoimi bliskimi.
Przygotował: P Ziemba