„I Ty możesz zostać Superbohaterem!" #Zostańwdomu

Kochane Przedszkolaki:-)
Drodzy Uczniowie:-)

Zapraszamy Was do udziału w akcji
„I Ty możesz zostać Superbohaterem!" - w ramach ogólnopolskiej kampanii #zostańwdomu. Chroń życie!

W ostatnim czasie znaleźliśmy się w trudnej i nowej dla wszystkich sytuacji… Przeżywamy ciężkie chwile, martwimy się o zdrowie naszych bliskich – rodzeństwa, rodziców, babć i dziadków, rodziny, przyjaciół i znajomych. Jednocześnie jesteśmy zasypywani mnóstwem informacji, musimy zastosować się do wielu zaleceń i ograniczeń, tracimy grunt pod nogami i nie wiemy, co nas czeka następnego dnia. Nasze dotychczasowe codzienne obowiązki i zadania z którymi szło się nam borykać, są teraz tylko wspomnieniem. A nasz otwarty dotąd świat właśnie się zamyka, ogranicza do małej przestrzeni, a to wszystko za sprawą koronawirusa :-( W najwyższej gotowości są służby medyczne, rząd wydaje zalecenia, coraz więcej osób jest zarażonych.
Co możemy zrobić my sami? Aby wygrać tą nierówną walkę wystarczy pozostać w domach! #zostańwdomu - chroń życie!
Każdy więc może zostać Superbohaterem, bo każdy może tego dokonać!
Zostając w domu, możemy uratować świat! Nasz świat!
#zostańwdomu - chroń życie!
Prześlijcie proszę zdjęcie, nagrajcie, sfilmujcie lub namalujcie to, co już udało się Wam zrobić w domu podczas tej "narodowej kwarantanny" lub co planujecie stworzyć w najbliższym czasie. Pokażcie, w jaki sposób można spędzać czas w domu.
Proszę zastanówcie się, czym chcielibyście się podzielić z innymi - swoją pracą plastyczną, techniczną, budowlą z klocków, animacją, rysunkiem, obrazem? A może stworzyliście grę? Upiekliście ciasto lub przygotowaliście obiad, deser? Może coś uszyliście, albo zaprojektowaliście? Ktoś stworzył komiks? Ułożył puzzle, które wciąż leżały na półce? Zbudowaliście coś z Lego albo innych klocków? A może uszyliście maskotkę, poduszkę, ubranka dla lalek? Zrobiliście generalne porządki w swoim pokoju? W ogrodzie? Zbudowaliście szałas? A może pomagaliście dziadkom lub rodzicom? Nauczyliście się nowej piosenki? Organizujecie domowe konkursy karaoke? Gracie na instrumentach? Piszecie wiersze? A może założyliście upragnione akwarium? Nauczyliście nowej sztuczki swojego czworonożnego przyjaciela? Lub…? Wiem, że pomysłów macie mnóstwo :-)

Zapraszam Was do podzielenia się wszystkim, co robiliście lub co planujecie zrobić w najbliższym czasie. Nie wiemy, jak długo potrwa obecna sytuacja, dlatego zachęcajmy wszystkich, aby zostali w domach. Włączamy się w ogólnopolską kampanię #zostańwdomu

Kochani pamiętajcie, że każdy pomysł jest ważny, ciekawy i godny uwagi 
Proszę namalujcie, nagrajcie, opiszcie swoje doświadczenia z tego trudnego dla wszystkich czasu, pokażcie, jak sobie radzicie i prześlijcie na adres
pedagogzspw@gmail.com
Swoimi pomysłami możecie się ze mną podzielić również za pomocą Messengera i systemu Librus.
W miarę nadsyłania prac postaram się je prezentować na naszym profilu społecznościowym szkoły.

I Ty możesz zostać Superbohaterem - #zostańwdomu i podziel się swoimi pomysłami z innymi :-)

Dodatkowa motywacja do udziału w akcji to dla uczniów przedszkola dyplom imienny a dla uczniów szkoły podstawowej pozytywna uwaga o zachowaniu :-)

Proszę - zostańcie w domach i bądźcie inspiracją dla innych!

Wasza pedagog
A. Wydro