Nasi uczniowie na DYF – Cyfrowym Forum Młodych 2020

11 grudnia 2020r. w godz. 9.00 – 14.00 uczniowie klas 7-8 wzięli udział w całodniowej imprezie Digital Youth Forum 2020, poświęconej edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z Internetu i nowych technologii.
W wydarzeniu prowadzonym w formie online w ramach zdalnej edukacji, uczniowie uczestniczyli pod opieką swoich nauczycieli. Program wydarzenia obejmował transmisję wystąpień, przerwy na krótkie dyskusje na forum klasy, udział w konkursach online (przy wykorzystaniu własnych smartfonów) oraz wypoczynek. Uczniowie mogli również dzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na forum.
W studio DYF nadawanym w przerwach pomiędzy wystąpieniami prowadząca je dziennikarka Justyna Suchecka łączyła się na żywo z uczniami i specjalnymi gośćmi oraz informowała o przerwach na krótką pracę i dyskusję w klasie.

Tematyka wystąpień była zajmująca i bliska młodym, wkraczającym w dorosłość uczniom:
• Maciek Budzich – Jak opowiadać dobre historie w mediach społecznościowych?
• Paweł Panawa – Instagram Stories Schoo
• Jan Modrzyński – Czarna magia w czasach baniek informacyjnych, czyli jak okiełznać ocean informacji
• Nastoletni Azyl – Nastolatek w kryzysie vs. Pandemia
• Przemysław Staroń – Akcja akceptacja czyli o tym jak zaakceptować drugiego człowieka, takim jakim jest?
• Fundacja Porta – Nie śmieć w necie – czyli jak tworzyć świat bez hejtu?
• Emilia Kaczmarek – Akcja Menstruacja – jak dzięki sile społeczności można pomagać przez Internet?
• Jarek Brodecki – Sucho wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie? Co to będzie?

Zwieńczeniem imprezy był wywiad i koncert z Aniką Dąbrowską.
Dzięki wysłuchaniu dorosłych ekspertów i rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują Internet uczniowie mieli możliwość inspiracji i zdobycia konkretnej wiedzy.

W Digital Youth Forum 2020 wzięło udział około 20 tysięcy uczestników.
Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze raz posłuchać wybranych prelegentów zapraszamy na stronę:
12.12.2020