Mamy już zwycięzców Szkolnego Konkursu „Mam Talent”

W czwartek, 2 grudnia 2010r, w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany konkurs "Mam Talent". Cała szkoła czekała na niego ze zniecierpliwieniem już od miesiąca.
Konkurs został zorganizowany przez uczennice z kl. IVa i VIa pod kierunkiem pani pedagog. Turniej został przygotowany częściowo w oparciu o konkurs emitowany w stacji TVN pod tym samym tytułem. Wzięli w nim udział uczniowie klas III-VI. Łącznie zgłosiło się 17 uczestników (w tym grupy). Konkurs po dość długich komplikacjach technicznych rozpoczął się początkiem 4 lekcji.
Teleturniej poprowadziły: Marcelina Szołdra (kl. IVa) – wcielając się w rolę Marcina Prokopa i Patrycja Matyka (kl.IVa)- występująca w roli Szymona Hołowni.

Występy oceniało surowe :) 4-osobowe jury:
1)pani Agnieszka Flaga (nauczycielka przyrody) - w roli Małgorzaty Foremniak,
2)Zuzanna Jaskółka (uczennica klasy VIa) - w roli Agnieszki Chylińskiej,
3)pan Sławomir Tęczar (nauczyciel wychowania fizycznego) - w roli Jakuba Wojewódzkiego
4)Klaudia Gruszczyńska (uczennica klasy IVa)-w roli Joanny Krupy.
Jury oceniało występy podniesie tabliczki z odpowiednią cyfrą od 1 do 10. Dodatkowo każdy występ był opatrzony komentarzem jury.

Oto kolejność występów i rodzaje prezentacji:
Uczestniczki z numerem 1:
Lipcia i Kaczor-12-letnie uczennice klasy VIa: Weronika Lipa i Paulina Rogoż, zaśpiewały piosenkę pt. "Wodzionka".
Uczestniczki z numerem 2:
Kina i Dżoana-11-letnie uczennice klasy Va: Karolina Sondej i Joanna Wójcik, zaprezentowały pokaz magii.
Uczestnicy z numerem 3:
Mikuś, Mućka, Woruś i Miluś-12-letni uczniowie klasy VIa: Patryk Mikuszewski, Tomasz Myćka, Kamil Jaworek i Kamil Kalisztan, zaprezentowali taniec BREAKDANCE.
Uczestnik z numerem 4:
Seba-9-letni uczeń klasy IIIa: Sebastian Rogoż, zaprezentował pokaz magii.
Uczestnik z numerem 5:
Maciexso-11-letni uczeń klasy Va: Maciej Mikuszewski, zaprezentował pokaz magii.
Uczestniczki z numerem 6:
Angela i Żaba-12-letnie uczennice klasy VIa: Angelika Skowron i Martyna Wójcik, zaśpiewały piosenkę pt. "Zagubiony książe".
Uczestniczka z numerem 7:
Anita-10-letnia uczennica klasy IVb: Anita Ząbik, zaprezentowała układ taneczny z elementami boksu . Emilia Szymańska wystąpiła gościnnie razem Anitą.
Uczestniczka z numerem 8:
Marysia-11-letnia uczennica klasy Va: Maria Czaja, zaprezentowała skakanie na skakance na czas.
Uczestnik z numerem 9:
Konrad-10-letni uczeń klasy IVa: Konrad Zbylut, zaśpiewał piosenkę pt. "Szła dzieweczka".
Uczestnik z numerem 10:
Tomek-10-letni uczeń klasy IVa: Tomasz Boroń, zaprezentował pokaz magii.
Uczestnik z numerem 11:
Przemek-10-letni uczeń klasy IVa: Przemysław Bielański, zaprezentował majsterkowanie.
Uczestniczka z numerem 12:
Asia-10-letnia uczennica klasy IVa: Joanna Przystaś, zaśpiewała piosenkę pt. "Dłonie".
Uczestniczka z numerem 13:
Natalia-9-letnia uczennica klasy IIIa: Natalia Rachwalska, zaśpiewała piosenkę pt. "Więc chodź, pomaluj mój świat".
Uczestniczka z numerem 14:
Ola-10-letnia uczennica klasy IVa: Aleksandra Sienkowska, zaśpiewała piosenkę pt. "Dziś prawdziwych cyganów już nie ma".
Uczestniczka z numerem 15:
Ania-10-letnia uczennica klasy IVa: Anna Utnicka, zagrała na flecie poprzecznym.
Uczestnik z numerem 16:
Adrian-10-letni uczeń klasy IVa: Adrian Szymański, zaśpiewał piosenkę pt."Ściernisko"
Uczestnicy z numerem 17:
Kamil i Darek-10-letni uczniowie klasy IVb: Kamil Wajda i Dariusz , zaprezentowali akrobatykę.

Oceny jury były różne. Jedne gorsze, drugie lepsze, ale wszystkie pozytywne. Wszyscy świetnie się sprawdzili w swoich rolach: Martyna i Bernadka z klasy VIa, jako notujące uczestnikom punkty otrzymane od jury, Bartek z klasy VIa, jako fotograf, a pan Grzegorz Mikuszewski (nauczyciel techniki w klasach IV-VI), jako operator sprzętu muzycznego. Kiedy już wszystkie pokazy były już zaprezentowane przyszedł czas na werdykt. Uczestnicy udowodnili, że w każdym z nich drzemie talent. Jury zaprosiło na środek pięciu uczestników, którzy otrzymali najwyższe noty od jury. Byli to: Natalia Rachwalska, Sebastian Rogoż, Aleksandra Sienkowska, Adrian Szymański i Anita Ząbik.

Po długich i żmudnych naradach jury ogłosiło werdykt, który prezentował się następująco:

I miejsce - Anita Ząbik
II miejsce - Natalia Rachwalska
Adrian Szymański
Aleksandra Sienkowska
III miejsce - Sebastian Rogoż

Nagrodą za pierwsze miejsce był czek na 100 cukierków. Za drugie, na 50, a za trzecie na 30. Godną podziwu jest postawa Sebastiana, który zajął III miejsce a otrzymaną nagrodę przekazał na trwającą wtedy zbiórkę dla Dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie. Konkurs udał się znakomicie. Publiczność dopingowała kulturalnie i nagradzała oklaskami wszystkie występy. II edycję szkolnego "Mam talent" pani pedagog planuje na luty 2011. Już teraz serdecznie zachęcamy Was do przygotowań!
Napisała:
Zuzanna Jaskółka