Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

„Czas rozwinąć skrzydła”

20 października 2022 r. w naszej szkole miało miejsce uroczyste Pasowanie na Ucznia. Nie obyło się jednak bez niespodzianek i trudności. Podstępna Baba Jaga porwała, uwięziła i rzuciła czar - zmieniając panią Dyrektor w bryłę lodu. Na szczęście, przy wsparciu dobrego duszka, pierwszakom udało się wykonać wszystkie zadania przedstawione przez Babę Jagę, zdobyć niezbędne do stopienia bryły lodu promyczki słońca i uwolnić panią Dyrektor z rąk wiedźmy. Wszyscy odetchnęli z ulgą i najważniejsza część tej uroczystości – ślubowanie i pasowanie odbyła się zgodnie z planem.
Ten szczególny dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci pierwszaków, gdyż oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów naszej szkoły.
Życzymy im wielu radości, przyjaźni oraz sukcesów podczas szkolnej przygody. Niech rozwijają skrzydła i fruną wysoko, coraz wyżej.

Tekst: Iwona Kopeć
24.10.2022