Klasy VI na wycieczce po Wyżynie Lubelskiej: Lublin- Kazimierz Dolny- Puławy- Trojanów- Dęblin

W dniach 8-9 czerwca 2016 roku uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami: p. Agnieszką Flagą i p. Sławomirem Tęczarem oraz z p. Gabrielą Buczek poznawali Wyżynę Lubelską. Dla wielu z nich była to pierwsza wyprawa w tamte strony, dlatego z zainteresowaniem zwiedzali wybrane miejsca. Wędrówkę zaczęli od Lublina: trasa podziemna, Wieża Trynitarska, zachrystia akustyczna i skarbiec w Archikatedrze Lubelskiej, to miejsca które poznali.
Następny etap trasy: Kazimierz nad Wisłą- cudownie, klimatyczne miasto artystów. Dzieci zobaczyli: rynek, wyszły na wieżę widokową, obejrzeli ruiny zamku oraz wdrapały się na Wzgórze Trzech Krzyży. Wieczór i noc zaplanowano w Puławach, aby rankiem udać się na „Farmę Iluzji” do Trojanowa. Chwilami wydawało się tam, że świat stanął na głowie.
Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.
Uczniowie spędzili dwa dni w podróży, na zwiedzaniu i co najważniejsze RAZEM- klasy VI a i VI b.

Przygotowała Agnieszka Flaga
21.06.2016