Pierwsze Wiosenne Spotkanie Ze Szkołą

W ramach promocji szkoły w środowisku w dniu 9 kwietnia br. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły zorganizowali tzw. „dzień otwarty” pod hasłem Pierwsze Wiosenne Spotkanie Ze Szkołą.
Ta kwietniowa impreza była adresowana przede wszystkim do pierwszoklasistów (oraz ich rodziców), którzy w roku szkolnym 2010/2011 rozpoczną edukację w naszej szkole. Naszą uroczystość zaszczyciły swoją obecnością pani dyrektor przedszkola Małgorzata Tyburska i wychowawczynie pani Dorota Król i Ewa Gruszczyńska.

Było bardzo kolorowo i wesoło. Starsi koledzy chcieli pokazać maluchom, że „Nasza Szkoła jest Wesoła”. Przyszli uczniowie najpierw wysłuchali wierszy i piosenek w wykonaniu pierwszaków, drugaków i trzeciaków, a później wszyscy z zachwytem obejrzeli spektakl teatralny przygotowany przez uczniów klasy V pod opieką pani Jolanty Czerwonki. Po występach dzieci wraz z rodzicami zwiedzały szkołę pod przewodnictwem pani Elżbiety Tęczar. W jadalni szkolnej każdy maluch mógł zjeść coś dobrego i słodkiego. Przyszli uczniowie klas pierwszych mieli możliwość wziąć udział w zajęciach plastycznych zorganizowanych przez panią Teresę Ziarnik, zajęciach z wykorzystaniem pomocy z projektu edukacyjnego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy” pod opieką pani Elżbiety Tęczar i zajęciach teatralnych z panią Małgorzata Tęczą. W tym czasie pani Beata Baran zapoznała rodziców z nową podstawą programową, obowiązującymi podręcznikami, bazą dydaktyczną oraz przedstawiła ofertę edukacyjną szkoły.

Mamy nadzieję, że we wrześniu każdy „pierwszak” z uśmiechem na buzi przekroczy szkolny próg.
09.04.2010