„Hej kolęda, kolęda!” – konkurs karaoke!

12 stycznia 2011 roku, pani pedagog Agata Wydro zorganizowała w naszej szkole turniej muzyczny "Hej kolęda, kolęda". Wzięli w nim udział uczniowie klas III-VI. Zasady konkursu były częściowo wzorowane na tych z teleturnieju TVP 2 "Tak to leciało".
Uczestnicy brali udział w konkursie w dwu lub trzyosobowych grupach. Przedstawiciel drużyny przebijając wybrany balon losował tytuł kolędy. Zadaniem drużyny było prawidłowe jej odśpiewanie. Tekst wyświetlany był na ścianie przy pomocy rzutnika, a w momencie, gdy pani pedagog sterująca sprzętem muzycznym zatrzymała melodię, grupa musiała dośpiewać brakujący tekst kolędy.
Zmagania uczestników oceniało surowe i sprawiedliwe jury ;) w składzie:

•Pani Agnieszka Gruszczyńska (nauczycielka muzyki i plastyki),
•Pani Agnieszka Flaga (nauczycielka przyrody),
•Pani Jagienka Bober (nauczycielka języka angielskiego).

Jury oceniało uczestników poprzez podniesienie tabliczek z odpowiednią liczbą punktów (maksymalnie można było zdobyć 30 punktów, każdy juror mógł ich przyznać 10). Turniej odbywał się w dwóch etapach i trwał łącznie trzy godziny lekcyjne. Po dwóch godzinach uczniowie powrócili do klas na lekcje, a potem wrócili na dalszy ciąg konkursu. Po przerwie zmienił się również skład jury. W nowym zespole oceniającym znaleźli się
•Pani Agnieszka Gruszczyńska (nauczycielka muzyki i plastyki),
•Pani Magdalena Ząbik (nauczycielka języka polskiego),
•Pani Jolanta Czerwonka (nauczycielka języka polskiego i historii).

Konkurs poprowadziły Zuzanna Jaskółka i Martyna Hart. Fotografem był Bartosz Drygaś, a punkty zapisywały Mariola Czaja i Beata Raś.
W konkursie karaoke łącznie zaprezentowało się 13 grup
w następujących składach:

Drużyna nr 1: Patryk Mikuszewski, Tomasz Myćka, Sławomir Kut /kl. VIa i Vb/
Drużyna nr 2: Paulina Rogoż, Martyna Wójcik, Weronika Lipa /kl. VIa/
Drużyna nr 3: Karol Ziobrowski, Tomasz Panek, Wojciech Czerwonka /kl. IIIa/
Drużyna nr 4: Paulina Dziok, Olga Synowiecka, Oliwia Mikuszewska /kl. IIIa/
Drużyna nr 5: Kamila Pietruszka i Monika Lewczak /kl. IIIa/
Drużyna nr 6: Karolina Sondej, Natalia Dziok i Joanna Wójcik /kl. Va/
Drużyna nr 7: Kamila Pietruszka i Monika Lewczak /kl. IIIa/
Drużyna nr 8: Marzena Kołodziejczyk, Jolanta Unicka, Mariola Synowiecka /kl. Vb/
Drużyna nr 9: Angelika Skowron i Anita Ząbik /kl. VIa i IVb/
Drużyna nr 10: Anna Unicka, Aleksandra Sienkowska, Aleksandra Szymańska /kl. IVa/
Drużyna nr 11: Natalia Rachwalska, Dominika Koś i Natalia Wajda /kl. IIIa/
Drużyna nr 12: Klaudia Gruszczyńska, Julia Rec, Patrycja Matyka, /kl. IVa/
Drużyna nr 13: Sara Seremet, Damian Witalec, Kacper Ząbik /kl.Vb/

Podczas konkursu można było usłyszeć takie kolędy jak: "Dzisiaj w Betlejem", "Wśród nocnej ciszy", "Lulajże Jezuniu", czy "Gdy śliczna Panna". Wybór najlepszej drużyny był bardzo trudny – aż trzy grupy otrzymały maksymalną liczbę punktów.
O ostatecznym rozstrzygnięciu zadecydowała dogrywka. Każda grupa zaśpiewała "Dzisiaj w Betlejem" a jury ostatecznie podjęło decyzję o zwycięstwie.

I miejsce zajęła grupa nr 10 w składzie:

Anna Utnicka
Aleksandra Sienkowska
Aleksandra Szymańska

2 drugie miejsca zajęły:
•drużyna nr 11 w składzie:
Natalia Rachwalska, Dominika Koś i Natalia Wajda
•drużyna nr 12 w składzie:
Klaudia Gruszczyńska, Julia Rec, Patrycja Matyka,

Zwycięska drużyna otrzymała dyplom, a także koszulki, obraz, kasety magnetofonowe, słodycze i plany lekcji. Nie zabrakło również nagród i dyplomów za II miejsca, a także mini-nagród pocieszenia i dyplomów dla wszystkich uczestników turnieju. Wszyscy bawili się doskonale. Publiczność ofiarowała kulturalny doping. Miejmy nadzieję, że "Hej kolęda, kolęda" sprawi, iż dźwięk kolęd i radość w czasie ich śpiewania pozostanie nam aż do lutego.
01.02.2011