Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Bale karnawałowe w ZSP w Wiśniowej


„ WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE…”Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

W dniu 17.02.2015r. już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności przedszkolaki miały możliwość zaprezentowania się w swoim wymarzonym stroju przed kolegami i koleżankami.
Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.
Po kilku chwilach wypoczynku i przerwie na „małe co nieco” muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, kaczuszek.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal karnawałowy już za rok
Dorota K.

28 stycznia 2015 roku również w Szkole Filialnej w Jazowej odbył się bal karnawałowy. Dzieci samodzielnie zrobiły kanapki. Rodzice udekorowali salę i przygotowali słodki poczęstunek.Uczniowie przebrani za różne postaci z bajek brali udział w konkursach i wspólnej zabawie.
Wpisał: Piotr Ziemba
25.02.2015