… bo ja mam talent! II edycja szkolnego konkursu "Mam Talent"

Nareszcie nastał wyczekiwany czas drugiej edycji szkolnego konkursu "Mam Talent". Wzbudziła ona wrażenia niemniejsze niż pierwsza.
I chociaż tym razem, początkowo nie zasypała nas lawina zgłoszeń, ostatecznie wiele osób postanowiło się zaprezentować i wziąć udział. Niestety okres grypowy i infekcje uniemożliwiły występ wielu spośród nich. Nowy skład jury, nowi prowadzący i nowi, utalentowani uczestnicy - zupełnie nowa odsłona. Jak wypadła? To pozostawiamy ocenie naszej wymagającej publiczności.
23 lutego 2011 roku, na pierwszej godzinie lekcyjnej rozpoczął się nasz konkurs. Został zorganizowany, tak jak poprzednio przez uczniów z Koła Dziennikarskiego i Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem pani pedagog Agaty Wydro. Konkurs częściowo zorganizowano
w oparciu o konkurs emitowany w stacji TVN „Mam Talent”.
Z wszystkimi obecnymi przywitali się prowadzący: Zuzanna Jaskółka /kl. VIa/ w roli Marcina Prokopa i Natalia Dziok /kl.Va/ w roli Szymona Hołowni. Następnie przy dźwiękach muzyki, na salę gimnastyczną, /gdzie odbywał się konkurs/ wkroczyło nasze „podwójne jury”: jury uczniów i jury nauczycieli.
W składzie szanownego jury z grona pedagogicznego znaleźli się:
• pani Agnieszka Flaga /Małgorzata Foremniak/
• pan Sławomir Tęczar /Kuba Wojewódzki/
• pani Agnieszka Gruszczyńska /Agnieszka Chylińska/.
Wśród równie szacownego jury uczniów zasiedli:
• Jolanta Unicka, uczennica kl. VB /Agnieszka Chylińska/
• Tomasz Myćka, uczeń kl. VIa /Kuba Wojewódzki/
• Joanna Wójcik, uczennica kl. Va /Małgorzata Foremniak/.
Jury oceniało uczestników konkursu w skali od 1 do 10, poprzez podniesienie tabliczki
z odpowiednią cyfrą. Od starszej i młodszej wersji jury ;) można było maksymalnie uzyskać 60 punktów.
Potem prowadzący przywitali wszystkich uczestników. Poniżej lista w kolejności występów i kilka słów o nich:
1. KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU na Bis, czyli Izabela Dziak i Ania Utnicka z klasy IVa. Dziewczyny są wyluzowane i przebojowe. Iza lubi jazdę na rowerze, a Ania interesuje się muzyką i lubi pływać. Parodiowały „Kabaret Moralnego Niepokoju”.
2. MONIKA, czyli Monika Jaworska z klasy IVa. Ma 10 lat, kocha zwierzęta, uwielbia wilki. Bardzo lubi też chodzić po drzewach. Monika grała na gitarze i zaśpiewała piosenkę pt. „Uśmiech”.
3. NATALIA, OLI, DOMA,Pod tymi pseudonimami kryły się uczennice klasy IIIa - Natalia Wajda, Oliwia Mikuszewska i Dominika Koś. Dziewczyny są przyjaciółkami. Natalia interesuje się zwierzętami, Oliwia lubi jeździć na rolkach, natomiast hobby Dominiki to sport. Dziewczyny zaśpiewały piosenkę pt. „Narcyz” zespołu „Łzy”.
4. SEBASTIAN I DAWID,czyli Sebastian Sygnarski i Dawid Król z klasy IVb. Chłopcy interesują się tańcem i sportem. Przedstawili taniec break-dance z elementami hip-hopu.
5. ADRIAN,czyli Adrian Szymański z klasy IVa. Interesuje się muzyką i komputeryzacją. Adrian zaśpiewał piosenkę „UFO” Zespołu Golec Orkiestra.
6. MŁODY czyli Sebastian Rogoż z klasy IIIa. Sebastian lubi czytać komiksy i książki, jest dowcipny i zabawny. Sebastian wraz ze swoimi asystentami – Tomaszem Pankiem i Wojciechem Czerwonką zaprezentował nam pokaz magiczny.
7. PAULA I BLONDI czyli Klaudia Gruszczyńska i Paulina Maślanka z klasy IVa. Dziewczyny mówią o sobie, że są mega-śmieszne. Klaudia lubi pływać i jeździć konno, a Paulina tańczyć i śpiewać. Ich prezentacja nosiła tytuł „Zupka chińska”.
8. PATRYCJA, czyli Patrycja Matyka z klasy IVa. Patrycja interesuje się śpiewem i tańcem. Ma 10 lat i lubi zwierzęta. Patrycja oczarowała nas piosenką pt. „Nie pytaj mnie”, Ali Boratyn.
9.NATALIA, czyli Natalia Rachwalska, uczennica kl. IIIa. Natalia lubi muzykę, grę na instrumentach. Zaśpiewała dla nas piosenkę Pt. „Fantastyczna podróż”.
10.CHICKITA, czyli Anita Ząbik, uczennica kl. IVb. Anita lubi tańczyć i śpiewać. Zaprezentowała nam wspaniały pokaz z wykorzystaniem skakanki.
11.WERONIKA, czyli Weronika Góra z kl. IIIa. Weronika lubi grać w siatkówkę, tańczyć, teatr i muzykę. Zaśpiewała nam piosenkę pt. „U babci jest słodko”.
12.KAMIL, czyli Kamil Wajda, uczeń kl. IVb. Kamil lubi jeździć na rowerze i grać w siatkówkę. Zaśpiewał dla nas piosenkę „Hej sokoły”
Występy konkursowe, poprzedziła prezentacja zdobywczyni trofea "Talentu Szkoły" z poprzedniej edycji konkursu - Anity Ząbik. Każdy występ uczestnika był omówiony przez wybraną parę jurorów. Zawodnicy odpowiadali także na krótkie pytania prowadzących. Wszystkie prezentacje były naprawdę zaskakujące. Uczestnicy wyjątkowo odważnie i z pięknymi uśmiechami na twarzach prezentowali się na naszej scenie. Występy zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. Kiedy już wszyscy zawodnicy zaprezentowali swe talenty, jury musiało wyłonić zwycięzcę. Rozpoczęły się żmudne narady, a po przerwie został ogłoszony werdykt:
I miejsce i tytuł TALENT SZKOŁY - Patrycja Matyka
II miejsce - Anita Ząbik
III miejsce - Natalia Rachwalska
Patrycja - zwyciężczyni konkursu otrzymała główną nagrodę - czek na 100 cukierków :), dyplom, kalendarz i kalkulator. Gratulujemy wygranej Patrycjo :). Były również wyjątkowe nagrody za II i III miejsce, ponadto wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy odwagi wszystkim uczestnikom!
Do zobaczenia w kolejnej, trzeciej edycji szkolnego "Mam Talent" już we wrześniu! :)
11.03.2011