Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Życzenia na wakacje! Bądźcie bezpieczni!

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2020/2021
wszystkim Nauczycielom, Pracownikom
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wiśniowej oraz Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzymy,
by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.
Uczniom życzymy zdrowych, bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Dyrekcja ZSP w Wiśniowej

Przeczytaj - Bezpieczne wakacje, czyli jak wypoczywać z głową!

https://portal.li...azniejszych-zasadach

Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Czas rozwinąć skrzydła . . .

25 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w Kościele pw. Najświętszej Marii Panny w Wiśniowej, w której wzięli udział uczniowie i nauczyciele. W Szkole Podstawowej odbyło się uroczyste wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród książkowych dla uczniów z klas 1-8 oraz pożegnanie absolwentów z klas ósmych.

Aktywna majówka na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie

Z przyjemnością informujemy, że nasza placówka po raz kolejny zaangażowała się w akcję wsparcia dla Małych Pacjentów Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie (od dziesięciu lat regularnie organizujemy świąteczne akcje charytatywne dla Hospicjum "I Ty możesz mieć czerwoną czapkę", połączone z wędrowaniem w warunkach zimowych „Zaprzyjaźnionych OBIEŻŚWIATÓW wspólne wędrowanie”). Zaproszenie otrzymaliśmy od organizatora - Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rączynie. Akcja odbywa się pod honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch, Burmistrza Miasta i Gminy Kańczuga Pana Andrzeja Żygadło oraz Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart.

Egzamin ósmoklasisty 2021

W dniach od 25 - 27 maja 2021 r. uczniowie klas ósmych przystąpili do ostatnich egzaminów. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Pierwszego dnia zmierzyli się z zadaniami z języka polskiego. W drugim dniu egzaminów rozwiązywali zadania z matematyki, natomiast w trzecim dniu zdawali egzamin z wybranego języka obcego nowożytnego. Oczywiście wszystkie egzaminy przeprowadzane były zgodnie z zaleceniami GIS, MZ oraz MEN.

Wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym - kliknij na link: https://www.gov.p...a-egzaminow-w-2021-r

Życzymy dobrych wyników

Informacja - Dojazdy na egzamin klas ósmych

W związku z egzaminami klas VIII informujemy, że w dniach 25 - 27 maja 2021 roku następuje zmiana dowozów uczniów.

Zobacz poszczególne trasy.

Trwa Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

NSP 2021 jest obowiązkowy i dotyczy wszystkich Polaków mieszkających w Polsce, bądź czasowo przebywających za granicą oraz cudzoziemców, którzy mieszkają w naszym kraju na stałe lub czasowo. Odmowa udziału w spisie powszechnym wiąże się z możliwością nałożenia kary grzywny, co jest ujęte w art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Jak się spisać i o co będziemy pytani?
1. Podstawową metodą spisu jest samospis przez Internet na stronie
https://spis.gov.pl/
2. Jeśli nie możesz się spisać samodzielnie przez Internet zadzwoń na infolinię spisową - tel.: 22 279 99 99.
3. W każdej gminie funkcjonują gminne biura spisowe, w których możemy zasięgnąć wszelkich informacji na temat NSP 2021.

Dla osób, które nie posiadają komputera lub dostępu do Internetu w domu, od 1 kwietnia w każdej gminie działa punkt spisowy, w którym można się spisać samodzielnie przez Internet lub skorzystać z pomocy pracowników gminnych biur spisowych.
Gminny Punkt Spisowy - Urząd Gminy Wiśniowa
Pokój nr 4
tel. 17 2775 063

Projekt „Szkoła z Pasją

Pragnę Państwa poinformować, iż nasza szkoła dołączyła do projektu "Szkołą z Pasją". Dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w niezwykłych spotkaniach z wybitnymi sportowcami, artystami i muzykami. Są wśród nich między innymi zwycięzcy programu Mam Talent, mistrzowie świata i rekordziści świata i Guinnessa w różnych dyscyplinach.

Pierwszym "Mistrzem", który odwiedzi naszą szkołę prezentując swoje umiejętności i motywując uczniów będzie ekstremalny rowerzysta - Krystian Herba - wielokrotny rekordzista Guinnessa, rekordzista świata a także 2-krotny półfinalista programu Mam Talent.

Drodzy Uczniowie klas 4 -8

W poniedziałek 17 maja 2021 r. po półrocznej pracy przed ekranem komputera, wracacie do nauki stacjonarnej.

Wiemy, że targają Wami różne emocje. Z jednej strony radość z możliwości spotkania się z kolegami i nauczycielami, z drugiej zaś – obawa i lęk.
Miniony czas, związany ze zdalnym nauczaniem, był trudny dla Was – Uczniów i dla nas – Nauczycieli. Pragniemy aby tygodnie, które już odliczacie do zasłużonych wakacji, były dobrym czasem dla nas wszystkich. Naszym priorytetem będzie nadrabianie relacji oraz uczenie się na nowo bycia razem.
Początkowo przejdziemy na naukę w tzw. systemie hybrydowym. Oznacza to, że w jednym czasie stacjonarnie (na terenie szkoły) będzie uczyć się nie więcej niż 50% wszystkich uczniów klas IV-VIII, a pozostali kształcą się zdalnie. Stan taki ma potrwać do 28 maja włącznie.

Otwórz lub pobierz Plan Zajęć Hybrydowych (dokument- pdf)

Wszyscy będziemy pracować według nowego Planu lekcji. Jest on już dostępny w dzienniku elektronicznym. Dowozy do szkoły i do domów funkcjonować będą tak, jak we wrześniu i październiku.
Od 31 maja 2021 r. wszyscy rozpoczynamy naukę stacjonarną.

Pozdrawiamy Was serdecznie i czekamy na wspólne spotkanie.

Dyrektor i nauczyciele
14.05.2021

Życzenia Wielkanocne

31.03.2021

Spotkania z rodzicami online!

Dyrektor, wychowawcy i nauczyciele
zapraszają rodziców kl. 4-8 na spotkania online,
które odbędą się w terminie od 22 do 26 marca 2021r.
w godz. 16.00- 18.00
W związku aktualna sytuacją epidemiologiczną dla rodziców uczniów kl. 1-3 zalecamy konsultacje indywidualne (telefonicznie lub online) po uprzednim wcześniejszym ustaleniu terminu z wychowawcą w terminie 17 -26 marca 2021r.

Program:
• klasowe spotkania online z wychowawcami dotyczące bieżącej sytuacji dydaktycznej i wychowawczej oraz osiągnięć uczniów
22.03.2021 r. (poniedziałek), godz. 17.30 – 18.00 spotkanie rodziców uczniów kl. 8a i 8b z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych (Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Strzyżowie, Zespół Szkół Technicznych w Strzyżowie) oraz z doradcą zawodowym (mgr Sylwia Haligowska)
Spotkania odbędą się w formie online na platformie Google G Suite. Rodzice będą mogli uczestniczyć w zebraniu za pośrednictwem kont uczniów. W dzienniku elektronicznym w Terminarzu dla każdej klasy zostanie wygenerowany oddzielny link do spotkania. We wskazanym terminie należy dołączyć do spotkania.

Spotkania rodziców uczniów odbędą się według harmonogramu:

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1073 74 następna »