24 października 2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.
FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO POCZTÓWKA Z POGÓRZA STRZYŻOWSKIEGO
26.11.2024215 listopada w Galerii Miejskiej w Strzyżowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego pt. "Pocztówka z Pogórza Strzyżowskiego", który zorganizowany został przez Muzeum Samorządowe Ziemi Strzyżowskiej im. Zygmunta Leśniaka. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ w tym roku wpłynęło aż 320 prac. Wśród nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły: Pola Stanisławczyk kl. 4 b - III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Marcelina Wąś kl.4 a, Zuzanna Grzebień kl. 6 a, Amelia Medwediuk kl. 7 b, Anna Ważyłam ml. 7 b oraz Emilka Medwediuk z kl. 0.
Ponadto pracę na konkurs wykonały uczennice: Julita Wójcik kl. 2 a, Zuzanna Opalińska kl.4 a, Antonina Lubojemska kl. 5 a, Kamila Winiarska kl. 5 a, Milena Wójcik kl. 6 b, Katarzyna Maraj kl. 8 b.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
WYWIADÓWKA
06.11.2024Dyrektor, wychowawcy i nauczyciele zapraszają rodziców uczniów kl. 1-8 na spotkanie, które odbędzie się w środę, 13-go listopada 2024r. według harmonogramu:
• godz. 16.00 prelekcja „Standardy ochrony małoletnich. Cyberprzemoc” (spotkanie poprowadzi SPECJALISTA ds. PROFILAKTYKI SPOŁECZNEJ, mł. asp. Pani Agnieszka Przebięda z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie)
Po prelekcji odbędą się spotkania rodziców uczniów klas Ia i Ib w budynku przedszkola, zebrania
rodziców uczniów kl.II-VIII – w budynku szkoły podstawowej:
• Kl. Ia mgr Elżbieta Tęczar – s. II.3 (piętro, budynek 76)
• Kl. Ib mgr Beata Baran– s. II.4 (piętro, budynek 76)
• Kl. IIa mgr Ewa Biel –s.I.18 (parter, wejście III od strony wschodniej, strefa III)
• Kl. IIb– mgr Ewa Nowak s. I. 20 (parter, wejście III od strony wschodniej, strefa III)
• Kl. IIIa mgr Sylwia Haligowska – s. I.7 (parter, wejście I od strony zachodniej, strefa I)
• Kl. IIIb mgr Iwona Kopeć - s. I.9 (parter, wejście I od strony zachodniej, strefa I)
• Kl. IVa mgr Renata Czaja – s.II.9 (piętro, wejście I od strony zachodniej, strefa II)
• Kl. IVb mgr Dorota Wójcik s.II.17 (piętro, wejście III od strony wschodniej, strefa IV)
• Kl. Vb mgr Agnieszka Flaga - s.II.6 (piętro, wejście I od strony zachodniej, strefa II)
• Kl. Va mgr Bogumiła Jamrogowicz –s. II.18 (piętro, wejście III od strony wschodniej, strefa IV)
• Kl. VIa mgr Robert Wójcik – s.II.7 (piętro, wejście I od strony zachodniej, strefa II)
• Kl. VIb mgr Agnieszka Brzykowska s.II.8 (piętro, wejście I od strony zachodniej, strefa II)
• Kl. VIIa mgr Magdalena Ząbik - s.II.16 (piętro, wejście III od strony wschodniej, strefa IV)
• Kl. VIIb mgr Jagienka Bober – s. I.19 (parter, wejście III od strony wschodniej, strefa III)
• Kl. VIIIb mgr Jolanta Czerwonka- s.II.19 (piętro, wejście III od strony wschodniej, stref IV)
• Kl. VIIIa mgr Jolanta Basamania – s.I.8 (parter, wejście I od strony zachodniej, strefa I)
Serdecznie zapraszamy!
DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
06.11.2024Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY, która jest wyrazem sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w Polsce i promuje rozwiązania sprzyjające dobremu dzieciństwu. Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.
Na stronie https://dziecinstwobezprzemocy.pl/wiedza/
znajdują się odpowiedzi na kluczowe pytania związane z tematyką kampanii Dzieciństwo bez Przemocy, które pomogą lepiej zrozumieć, czym jest przemoc wobec dzieci, jak jej zapobiegać i jak budować przyszłość pełną miłości i bezpieczeństwa dla najmłodszych.
W szkole zaplanowaliśmy i realizujemy inicjatywy edukacyjne (min. lekcje online, spotkania z policją), których celem jest uwrażliwienie na problem przemocy wobec dzieci, zwiększenie wiedzy o problemie, umiejętności unikania zagrożeń, szukania pomocy, czy reagowania na przemoc. Adresatami działań edukacyjnych są uczniowie, rodzice oraz personel placówki. W czasie trwania kampanii całe klasy będą brać udział w lekcjach online, podczas których będą zgłębiać tematy dotyczące relacji rówieśniczych, bezpieczeństwa w sieci oraz radzenia sobie z kryzysami psychicznymi.
Do udziału w webinarach zachęcamy również rodziców i opiekunów: https://dziecinstwobezprzemocy.pl/lekcje-i-webinary/
Inauguracja kampanii odbyła się 8 października br. w Sejmie RP. Szczególnym, symbolicznym momentem akcji będzie jej finał 19 listopada br. w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty w całej Polsce będą podświetlane na czerwono.
A. Wydro
Warsztaty profilaktyczno-rozwojowe dla uczniów klas I –VIII
03.11.2024Świadomi problemów i zagrożeń, na jakie narażeni są uczniowie podejmujemy w naszej placówce szeroko rozumiane działania profilaktyczne. W związku z tym, w dniach 1-2 oraz 21 października br. zorganizowaliśmy wszkole 3-godzinne warsztaty profilaktyczno-rozwojowe dla uczniów klas I-VIII. Ich celem było budowanie pozytywnych relacji pomiędzy uczniami, wzmacnianie dobrej atmosfery w klasie, zwiększanie świadomości i wiedzy w zakresie komunikacji. Warsztaty zostały zrealizowane przez terapeutów z Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego SELF s.c. w Rzeszowie. Podejmowana tematyka była odpowiedzią na potrzeby poszczególnych zespołów klasowych. Obejmowała min. integrację grupy, skuteczną komunikację, techniki asertywne w kontaktach rówieśniczych (w tym na profilach społecznościowych), trening umiejętności psychospołecznych i trening twórczości, budowanie postawy tolerancji i akceptacji dla odmienności, zapobieganie agresji i przemocy rówieśniczej, konstruktywne rozwiązywanie sporów - naukę poprzez symulacyjne gry w zakresie negocjacji, motywację – dziesięć sposobów skutecznej automotywacji do nauki i pracy, jak również rozwijanie zdolności współdziałania w grupie.
Warsztaty odbyły się dzięki współpracy i finansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wiśniowej.
A. Wydro
Rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczne Wakacje 2024”
03.11.20242W Komendzie Powiatowej Policji w Strzyżowie odbyło się rozstrzygnięcie I etapu konkursu plastycznego „Bezpieczne Wakacje 2024”. Członkowie komisji konkursowej wyłonili zwycięzców, wśród których znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej. Spośród 256 nadesłanych prac wybrano 9, które wzięły udział w dalszym etapie konkursu, na szczeblu wojewódzkim. Przyznano również wyróżnienia.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród laureatów znajdują się nasi uczniowie:
I Miejsce – Milena WÓJCIK, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej (kategoria wiekowa 10-12 lat)
II Miejsce - Natasza MAŚLANKA, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej (kategoria wiekowa 6-9 lat)
Wyróżnienie: Sonia GRUSZCZYŃSKA - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej (kategoria wiekowa 6-9 lat)
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom a zwycięzcom życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim. Trzymamy kciuki!
A. Wydro
Finał akcji charytatywnej dla powodzian
03.11.20248Z ogromną radością i dumą informujemy, że zakończyliśmy akcję charytatywną dla osób poszkodowanych w wyniku niedawnych powodzi na terenie południowo-zachodniej części Polski. Zbiórka trwała w dniach od 30 września do 4 października 2024r. i miała na celu zgromadzenie niezbędnych środków, artykułów pierwszej potrzeby oraz kwestę finansową. Dzięki zaangażowaniu i hojności całej społeczności szkolnej udało się zebrać imponującą ilość darów (oszacowanych na około 6 tysięcy złotych). Zebrano liczne artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność o długim terminie przydatności, wodę pitną, środki czystości oraz produkty higieniczne. Posegregowane dary zostały przetransportowane do siedziby Caritas Diecezji Rzeszowskiej a stamtąd zadysponowane do najbardziej potrzebujących. W wyniku kwesty zebrano kwotę 2600,43zł, która również za pośrednictwem Caritas została przekazana powodzianom.
Chociaż zbiórka w naszej szkole dobiegła końca, pamiętajmy, że nadal można wspierać poszkodowanych. Zachęcamy do dalszego śledzenia działań organizacji humanitarnych i lokalnych inicjatyw pomocowych.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję charytatywną okazując serce i gotowość do niesienia pomocy w potrzebie, składamy wielkie podziękowania. Działając wspólnie, możemy osiągnąć wiele. Razem pokazaliśmy, że potrafimy działać na rzecz dobra innych i że w trudnych chwilach możemy na siebie liczyć.
Z wyrazami wdzięczności,
Agata Wydro
opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Jedna kropka – nieskończone możliwości!
30.09.20242Dzień Kropki to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Uczniowie klas I-III w dniu 16 września 2024r. ponownie postanowili włączyć się w jego obchody poprzez tworzenie “kropkowych” dzieł sztuki, pokaz kolekcji mody, rozwiązywanie łamigłówek, udział w zabawach ruchowych, itp. Pomysłowość naszych uczniów nie ma granic...
Wyprawa w krainę gołoborzy, zamków, czarownic i legend
30.09.20243Uczniowie z klas: 5a, 5b, 6a oraz kilku uczniów z innych klas w dniach 26-27 września 2024 r. wzięli udział w Góry Świętokrzyskie.
Program obejmował:
- Zwiedzanie ruin zamku Krzyż-Topór w Ujeździe,
- Pobyt w Parku Legend w Nowej Słupi,
- Wyjście Drogą Królewską na Łysą Górę, zwiedzenie krypty i Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego,
- Podziwianie gołoborzy z platformy widokowej,
- Zwiedzanie ruin zamku w Chęcinach,
- Poznanie dawnych zabudowań i ich wyposarzenia w skansenie – Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni,
- Zwiedzanie jaskini Raj.
Uczestnicy wycieczki spędzili nocleg w schronisku „Tanie spanie” w Świętej Katarzynie.
Opiekunami uczniów w czasie wyjazdu byli nauczyciele: Agnieszka Flaga, Bogumiła Jamrogowicz, Urszula Jamróg i Robert Wójcik.
Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!
29.09.2024W geście solidarności z poszkodowanymi powodzią mieszkańcami południowo-zachodniej części Polski organizujemy w szkole i przedszkolu zbiórkę charytatywną, do której udziału serdecznie zapraszamy.
W dniach 30 września (poniedziałek) - 4 października (czwartek) odbędzie się zbiórka darów. Potrzebne są trwałe produkty spożywcze (zwłaszcza konserwy), woda mineralna, artykuły higieniczne, środki czystości, szczotki, mopy. Nie zbieramy ubrań!
Przykładowa lista potrzebnych produktów znajduje się pod tym linkiem:
https://caritas.pl/wp-content/uploads/2024/09/paczka-dla-powodzian-lista-produktow-a4.pdf
W szkole prosimy przynosić dary do gabinetu pedagog A. Wydro lub sali świetlicowej kl.3a - do p. Doroty Wójcik.
W budynku przedszkola koordynatorem akcji będzie pedagog specjalny - p. Justyna Strączek.
Jednocześnie 1 i 2 października (wtorek- środa) odbędzie się zbiórka finansowa.
W szkole w tych dniach uczennice zaangażowane w szkolny wolontariat będą kwestować na rzecz powodzian (przed lekcjami oraz podczas przerw), natomiast w budynku przedszkola będzie stała puszka kwestarska.
Zebrane i podliczone produkty we współpracy z parafialnym kołem Caritas w Wiśniowej przetransportujemy do siedziby Caritas Diecezji Rzeszowskiej, skąd zostaną dostarczone potrzebującym.
Jesteśmy przekonani, że cała nasza społeczność po raz kolejny wykaże się solidarnością oraz troską o poszkodowanych powodzian. To właśnie w takich momentach siła wspólnoty pokazuje, jak wiele możemy osiągnąć, działając razem.
Zachęcamy serdecznie do wsparcia.
pedagog Agata Wydro
Spotkanie z rodzicami - 19.09.2024 r.
29.08.2024Dyrektor, wychowawcy i nauczyciele zapraszają rodziców uczniów kl. 1-8 na spotkanie, które odbędzie się w czwartek, 19-go września 2024r. według harmonogramu:kl. 1-3 godz. 15.30kl.4-8 godz. 16.00
Spotkania rodziców uczniów klas Ia i Ib odbędą się w budynku przedszkola, zebrania rodziców uczniów kl.II-VIII – w budynku szkoły podstawowej:
- Kl. Ia mgr Elżbieta Tęczar – s. II.3 (piętro, budynek 76)
- Kl. Ib mgr Beata Baran– s. II.4 (piętro, budynek 76)
- Kl. IIa mgr Ewa Biel –s.I.18 (parter, (wejście III od strony wschodniej, strefa III)
- Kl. IIb– mgr Ewa Nowak s. I. 20 (parter, (wejście III od strony wschodniej, strefa III)
- Kl. IIIa mgr Sylwia Haligowska – s. I.7 (parter, wejście I od strony zachodniej, strefa I)
- Kl. IIIb mgr Iwona Kopeć - s. I.9 (parter, wejście I od strony zachodniej, strefa I)
- Kl. IVa mgr Renata Czaja – s.II.9 (piętro, wejście I od strony zachodniej, strefa II)
- Kl. IVb mgr Dorota Wójcik s.II.17 (piętro, wejście III od strony wschodniej, strefa IV)
- Kl. Vb mgr Agnieszka Flaga - s.II.6 (piętro, wejście I od strony zachodniej, strefa II)
- Kl. Va mgr Bogumiła Jamrogowicz –s. II.18 (piętro, wejście III od strony wschodniej, strefa IV)
- Kl. VIa mgr Robert Wójcik – s.II.7 (piętro, wejście I od strony zachodniej, strefa II)
- Kl. VIb mgr Agnieszka Brzykowska s.II.8 (piętro, wejście I od strony zachodniej, strefa II)
- Kl. VIIa mgr Magdalena Ząbik - s.II.16 (piętro, wejście III od strony wschodniej, strefa IV)
- Kl. VIIb mgr Jagienka Bober – s. I.19 (parter, wejście III od strony wschodniej, strefa III)
- Kl. VIIIb mgr Jolanta Czerwonka- s.II.19 (piętro, wejście III od strony wschodniej, stref IV)
- Kl. VIIIa mgr Jolanta Basamania – s.I.8 (parter, wejście I od strony zachodniej, strefa I)
Po spotkaniach z wychowawcami odbędzie się spotkanie Rady Rodziców na stołówce szkolnej.Serdecznie zapraszamy!
Wycieczka szkolna klas siódmych
29.09.202412W dniach 10-13 września odbyła się wycieczka klas siódmych nad morze. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy zamek w Malborku oraz Sopot, gdzie spacerowaliśmy po sopockim molo oraz relaksowaliśmy się na malowniczej plaży. Drugiego dnia wyjechaliśmy na półwysep Hel. Tam odwiedziliśmy fokarium, wyszliśmy na latarnię morską, zwiedzaliśmy Muzeum Obrony Wybrzeża oraz jechaliśmy kolejką wąskotorową. Trzeciego dnia odwiedziliśmy Gdańsk, gdzie podziwialiśmy Muzeum II Wojny Światowej. Natomiast w Gdyni zwiedzaliśmy statek Dar Pomorza oraz oceanarium. Czwartego dnia wycieczki zatrzymaliśmy się w Toruniu. Tam gościliśmy w Muzeum Okręgowym, w Domu Kopernika oraz w Domu Legend Toruńskich. Pomimo kapryśnej pogody wszyscy uczestnicy wycieczki mieli uśmiechy na twarzach. Koszt wycieczki został niemal w całości pokryty ze środków pozyskanych z projektu Podróże z Klasą.
Bezpieczny powrót do szkoły – spotkanie z policją
03.11.20242W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. W związku z tym 13.09.2024 r. zorganizowaliśmy dla uczniów profilaktyczne spotkania z policją pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły”. Uczniowie podzieleni na grupy wiekowe uczestniczyli w prelekcjach prowadzonych przez Panią Agnieszkę Przebiędę, mł. asp., Specjalistę ds. Profilaktyki Społecznej z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Funkcjonariuszka omówiła zasady poruszania się po drodze, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz samochodem, zwróciła także uwagę na przepisy dotyczące poruszania się pojazdami elektrycznymi (deska, hulajnoga, rower). Zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać, przestrzegała przed zabawami w pobliżu jezdni. Pani Policjant przypomniała również zasady, jakie należy stosować w kontaktach z obcymi, opowiedziała uczniom
o zasadach bezpieczeństwa w domu, szkole oraz w Internecie. Poruszyła temat cyberprzemocy
i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu.A.Wydro
9 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego
29.08.2024Z pośród przedstawiciel klas 4-8 wybrano przewodniczącego szkoły, którym został Radosław Świstak z klasy 7b oraz jego zastępcę, Esterę Pałucką z klasy 8.
Skład Samorządu Uczniowskiego
- Raosław Świstak - przewodniczący szkoły
- Estera Pałucka - zastępca
członkowie Samorządu Uczniowskiego:
- Marcelina Bujak
- Jan Dziok
- Milena Zimna
- Weronika Góra
- Justyna Petka
- Kornelia Mikuszewska
- Marlena Skwierz
- Jakub Łyszczarz
- Wiktoria Król
- Iga Mularska
- Dominika Makara
- Lena Lipka
- Anna Wasylak
- Radosław Kuźniar
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25
03.11.20242 września 2024 r. społeczność naszej szkoły zebrała się w hali sportowej, by świętować początek kolejnego okresu nauki. Podczas inauguracji roku szkolnego, Pani Dyrektor Beata Włodyka wraz z Panią Wicedyrektor Ewą Szpiech powitała wszystkich uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami.
Rok szkolny 2024/2025 został oficjalnie rozpoczęty!
Uczniom uczącym się w naszych murach życzymy, aby w najbliższych miesiącach, jak najpełniej skorzystali z okazji do rozwoju zainteresowań, zdobywania wiedzy i wzbogacania własnej osobowości. Powodzenia!
Życzenia na rozpoczęcie nowego roku szkolnego
23.09.2024Drodzy Uczniowie!
Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025 życzymy naszym Uczniom, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień.Rodzicom życzymy spokojnego roku szkolnego, uwieńczonego sukcesami dzieci.Wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy, aby był to rok owocnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i zawodową.Dyrekcja ZSP w Wiśniowej