Andrzejki z biblioteką 2013

W dniach 28 i 29 listopada uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem p. pedagog zorganizowali obchody św. Andrzeja dla całej społeczności szkolnej.

W tych dniach sala gimnastyczna została zamieniona w "salę wróżb". Czarny kot, pajęczyny, nietoperze i zapalone lampiony - to wszystko stworzyło magiczny nastrój. Weronika W., Kamila P., Ola O., Dominika P., Dominika T., Oliwia M., Natalia W., Olga S. wystąpiły w strojach przeuroczych wiedźm przepowiadających przyszłość /na pewien czas dołączyły do nich również Julia G. z kl. IIIb oraz Weronika G. i Ania W. z kl.VIa/, Karol Z. - czarownik pełnił rolę fotografa a nad całością czuwała p. Agata w roli cyganki ;)

Na początku, uczniowie ze swoimi opiekunami byli wprowadzani w tematykę obchodów "andrzejek", musieli złożyć dary, aby przepowiednie się spełniły a wychowawcy zaznajamiali się z arkanami sztuki magicznej min. testując najnowszy model miotły ;)

Wiedźmy przepowiadały wszystkim chętnym przyszłość z kart, dłoni, wróżyły również z gwiazd, kwiatów i kolorów, pojawiły się wróżby z zapałek, magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia, symboli zamieszczonych na drzewie szczęścia a każdy kto zakręcił magicznym kołem mógł poznać swój przyszły zawód. Nie obyło się również bez wróżby z butów - wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny / i jak będzie wyglądał przyszły wybranek lub wybranka ;)/, kto będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji, wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić...
17.12.2013