Konkurs matematyczny "Kangur"

17 marca 2011r. w czwartek w naszej szkole od godzin rannych 35 młodych umysłów ze zdolnościami do przedmiotów ścisłych, zmagały się z matematycznymi zadaniami o różnym stopniu trudności.
Uczniowie klas III i IV rozwiązywali test "Maluch", zaś piątaki i szóstaki test "Beniamin".

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR gromadzi w wielu krajach świata dzieci i młodzież w różnym wieku proponując im rozwiązywanie testów matematycznych w jednej z pięciu grup wiekowych.

Młodzież wszystkich krajów uczestniczących w konkursie otrzymuje te same zadania wspólne dla danej kategorii wiekowej. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, na rozwiązanie którego jest 75 minut. Wspólna dla wszystkich krajów uczestniczących w przedsięwzięciu data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność.

Głównymi nagrodami w konkursie są zagraniczne wycieczki i obozy matematyczne.

Wyniki poznamy zapewne pod koniec roku szkolnego, o czym wszystkich niezwłocznie poinformujemy
24.03.2011