Wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży

Od kwietnia 2010 roku realizowany jest w naszej szkole projekt „Gramy, tańczymy, śpiewamy jak nasze babcie i mamy” finansowany przez PPWOW program integracji społecznej.
W ramach projektu założono dziecięcy zespół taneczny „Wisienki” i zespół taneczny-grupa młodsza oraz szkolną grupę teatralną „Iskierka”, objęto działalnością pozalekcyjną 55 uczniów naszej szkoły i szkoły filialnej w Jazowej. Przeprowadzono 70 godzin zajęć tanecznych i teatralnych, wyposażono zespoły w odpowiednie stroje i rekwizyty, zakupiono na potrzeby uczniów rzutnik multimedialny.

Zajęcia taneczne prowadzą mgr Agnieszka Gruszczyńska i mgr Małgorzata Kolek Prejsnar. Zajęcia teatralne prowadzą mgr Jolanta Czerwonka i mgr Małgorzata Tęcza.

W ramach zajęć teatralnych uczniowie przygotowują sztukę teatralną „Nie ma tego złego…”, Którą mieli okazję pokazać już na Dniu Seniora i Dniu Matki w Ośrodku Kultury w Wiśniowej dnia 29 maja 2010 r.

Zespół taneczny przygotowuje poloneza do melodii z filmu „Pan Tadeusz”, krakowiaka oraz układ taneczny do melodii „Pola Elizejskie”.

Pokaz efektów dla środowiska nastąpi 24 czerwca w Ośrodku Kultury w Wiśniowej na podsumowaniu roku szkolnego 2009/2010.
02.04.2010