„Blask Świętości” – apel poświęcony Janowi Pawłowi II w szóstą rocznicę Jego śmierci

1 kwietnia o godz. 10.00 odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający postać Jana Pawła II. Chcieliśmy w ten sposób oddać cześć temu wielkiemu Polakowi a także wyrazić podziw i ogromną wdzięczność Papieżowi za Jego posługę miłości, Kościołowi i rodzinie ludzkiej, za to, że brał w obronę ubogich, cierpiących, prześladowanych i chorych, że tak kochał dzieci i młodzież.
Spotkanie było ponadto wyrazem radości i dumy z przypadającej 1 maja beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II.
Montaż słowno – muzyczny zaprezentowali uczniowie z kółka humanistycznego w składzie: Natalia Dziok kl. V a, Joanna Wójcik kl. V a, Martyna Irzyk kl. V a, Jolanta Utnicka kl. V b, Marcin Jurasz kl. V b, Sławomir Kut kl. V b oraz uczennice klasy VI, należące do koła dziennikarskiego: Zuzanna Jaskółka, Martyna Wójcik i Martyna Hart. Pomagali również przy wykonaniu i montowaniu dekoracji. Całość przygotowała p. Magdalena Ząbik.
W programie słowo recytowane przeplatało się z wypowiedziami Jana Pawła II oraz ze śpiewem przy akompaniamencie p. Jolanty Czerwonki, a momentem szczególnie poruszającym było losowanie przez wszystkich uczestników spotkania serduszek z „Przesłaniem Miłości”.
Szóstą rocznicę śmierci Papieża Polaka uczciliśmy minutą ciszy. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy ulubioną pieśń Ojca Świętego – „Barkę”.
04.04.2011