Wycieczka w Pieniny

16 czerwca klasy czwarte były na wycieczce w Pieninach. Zwiedziliśmy kilka bardzo ciekawych miejsc, trafiliśmy na przeganianie owiec po hali, próbowaliśmy prawdziwego góralskiego żuru.
Swoja wędrówkę po pienińskim szlaku zaczęliśmy od zwiedzenia zamku i wozowni w Niedzicy nad Zalewem Czorsztyńskim. Chłopcy- zgodnie z legendą utopili tam swe winy w „Studni Brunhildy”, a wszyscy uczestnicy podziwiali piękne widoki z tarasów i uczyli się historii Spisza w oparciu o historię zamku i jego właścicieli.
Kolejnym punktem było przejście Wąwozem Homole - jednym z najpiękniejszych w Polsce. Dodatkową atrakcją było przeganianie owiec na wypas, na który natrafiliśmy. W bacówce na połoninie pobawiliśmy się na placu zabaw i ruszyliśmy w dalszą drogę. Po zejściu ze szlaku posililiśmy się żurkiem przygotowanym przez góralkę. Był pyszny, syty i obfity- prawdziwie góralska gościnność.
Ostatnim punktem programu był wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę. Niektórzy bali się tej przygody, ale ostatecznie wszyscy szczęśliwie dotarli na szczyt skąd podziwialiśmy piękny widok na Tatry, bawiliśmy się w parku linowym i zjeżdżaliśmy po torze saneczkowym.
19.06.2011