Spotkanie z higienistką szkolną

12 kwietnia 2016 roku w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panią Anią – higienistką szkolną. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak należy dbać o zdrowie i higienę osobistą, w jaki sposób zapobiegać infekcjom oraz właściwie się odżywiać. Pani Ania wyjaśniła dzieciom na czym polega zdrowy tryb życia i przypomniała znaczenie uprawiania sportu dla zdrowia.

Oprócz tego, higienistka szkolna opowiedziała przedszkolakom o swoim zawodzie i przyniosła ze sobą różne akcesoria niezbędne w jej pracy, między innymi: strzykawki, bandaże, plasterki, ciśnieniomierz. Podczas spotkania dzieci miały okazję posłuchać jak bije serce, dowiedziały się jak wygląda badanie wzroku oraz jak działa stetoskop. Pani higienistka bardzo chętnie odpowiadała na wszystkie pytania przedszkolaków. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.

Serdecznie dziękujemy pani Ani za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za dobre rady!
20.05.2016