Dary jesieni

Wraz z nadejściem jesieni w grupie sześciolatków zostały przeprowadzone zajęcia z cyklu: Dary jesieni na talerzu. Dzieci dokonywały klasyfikacji owoców i warzyw, rozpoznawały je za pomocą dotyku, węchu, brały udział w ich degustacji. Sporym wyzwaniem okazał się konkurs na zjedzenie plasterka cytryny z uśmiechem na twarzy.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się gry interaktywne, zabawa tematyczna „Na straganie”, a także prace plastyczno-techniczne min. wykonanie ludzików z owoców, warzyw i innych skarbów jesieni, które później wystąpiły w teatrzyku.

Różnorodność form i metod wykorzystanych podczas zajęć pomogły uświadomić dzieciom ogromne znaczenie owoców i warzyw dla naszego zdrowia, zwrócić uwagę na konieczność ich codziennego spożywania w postaci min. surówek, soków i innych przetworów.
02.10.2013