Spotkanie najmłodszych uczniów z Policją

12 września 2019r. w ramach zaplanowanych działań profilaktycznych, odbyło się spotkanie naszych najmłodszych uczniów z funkcjonariuszami Policji z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie - mł. aspirantem Panem Wojciech Brej i sierżantem - Panem Andrzejem Zaborowskim. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę dla przedszkolaków oraz prelekcję dla najmłodszych uczniów naszej szkoły na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Prowadzący spotkanie zwracali uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły, na przystanku autobusowym oraz poza miejscem zamieszkania.
Przypomnieli zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
Policjanci uświadomili dzieciom niebezpieczeństwa i zagrożenia związane z ruchem drogowym, jak również zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na nie w kontaktach z obcymi lub niebezpieczeństwa wynikające z obcowaniem z nieznanymi zwierzętami.
Na zakończenie spotkania Policjanci przygotowali niespodziankę - umożliwili dzieciom zwiedzanie wozu policyjnego a chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w policyjnej czapce. Spotkanie było wartościową i interesującą prelekcją, z której nasi najmłodsi uczniowie wynieśli wiele cennych informacji.

A.Wydro

14.09.2019