Dzień Patrona Szkoły w SP Wiśniowej

Z okazji Dnia Patrona Szkoły, 7 października 2011 uczniowie z Kół Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem pani pedagog Agaty Wydro przygotowali konkurs z wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej.
Uczniów tradycyjnie już, przywitała sama… Maria Konopnicka /Natalia Dz./ razem z Elizą Orzeszkową /Joanna P./.
W zmaganiach konkursowych wzięły udział dwie drużyny:

Drużyna nauczycieli:

1.    Pani Dyrektor Beata Włodyka
2.    Pani Jolanta Czerwonka
3.    Pan Sławomir Tęczar
4.    Pani Małgorzata Tęcza
5.    Pan Piotr Kawa
6.    Pani Renata Czaja

Drużyna uczniów:
1.    Joanna Wójcik z kl. VIa,
2.    Dominika Kluska z kl. VB,
3.    Dawid Król z kl. Vb
4.    Marcelina Szołdra z kl. Va
5.    I Natalia Rachwalska z kl. IVa

Zadaniem obydwu drużyn było wykazanie się jak najlepszą znajomością wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Każda konkurencja była punktowana z wyjątkiem ostatniej, w której wprowadzono element losowy.

Uczestnicy musieli odpowiadać na pytania, pisać wiersze, ubrać się w strój z epoki Konopnickiej a nawet pisać gęsim piórem;) Po 9 konkurencjach wygrywała drużyna nauczycieli, jednak w ostatniej konkurencji los zdecydowanie sprzyjał uczniom i to oni wygrali konkurs, zdobywając 188 punktów!

Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy a uczniowie książki z nowelami Marii Konopnickiej.

Gratulujemy!
12.10.2011