Pasowanie na ucznia

Każde dziecko rozpoczynając naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej z wielką niecierpliwością czeka na moment, gdy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia.

Tą uroczystą chwilę poprzedzają przygotowania - uczniowie poznają swoją szkołę, kolegów, swoje prawa ale również obowiązki. Wspólnie z wychowawcami przygotowują również całą uroczystość. Tego dnia zdają swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami.

W tym roku szkolnym uroczystość Pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej odbyła się 10 października 2011 r. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 16.00. Brali w niej udział : uczniowie klasy Ia i Ib, przedstawiciele samorządu szkolnego, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście, a wśród nich pan Wójt Gminy Wiśniowa, Przewodniczący Rady Rodziców, sołtysi wsi Wiśniowa i Kalembina, pani z przedszkola i oczywiście nasza Pani Dyrektor.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym 34 pierwszaków ślubowało być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając ogromnym ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne oraz prezenty ufundowane przez zaproszonych gości. Coś słodkiego przygotowali oczywiście rodzice.

Dzień ten dostarczył dużo wspaniałych wrażeń i dlatego na długo pozostanie w pamięci uczniów.
21.10.2011