Alarm przeciwpożarowy i próbna ewakuacja

„ Doświadczenia, które powtarzają się wielokrotnie, mają jeden jedyny cel: nauczyć nas tego, czego jeszcze nie potrafimy.”( Paulo Coelho)

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów oraz Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego dnia 17 września 2013 roku odbyły się w naszej szkole ćwiczenia, które miały na celu przygotowanie wszystkich osób przebywających w szkole do ewakuacji w sytuacji rzeczywistego zagrożenia.

W zajęciach gościnnie wzięli udział Strażacy z OSP w Wiśniowej, którzy przeprowadzili pogadankę na temat zagrożeń bezpieczeństwa i zachowania się w takich sytuacjach.

Pani dyrektor przypomniała komunikaty i dzwonki, które informują o ewakuacji, w jakim szyku i kolejności uczniowie opuszczają klasy oraz którymi wyjściami opuszczają szkołę uczący się w poszczególnych salach.

Alarm został przeprowadzony w czasie, gdy obiekt normalnie funkcjonuje, a na jego terenie przebywa pełna, wynikająca z codziennej eksploatacji liczba osób.

W trakcie przeprowadzonej ewakuacji nauczyciele i pracownicy szkoły wykazali się znajomością zagadnień ujętych w Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego i procedurach zachowań, dokonując ewakuacji uczniów w sposób prawidłowy i zorganizowany. Sami uczniowie byli zdyscyplinowani i zachowali się bardzo odpowiedzialnie. Dzięki temu ewakuacja przebiegła sprawnie, co daje nadzieję, że wszyscy przebywający w szkole będą umieli bezpiecznie ją opuścić w sytuacji ewentualnego rzeczywistego zagrożenia.

Cała społeczność szkolna bardzo dziękuje Strażakom z OSP w Wiśniowej za zaangażowanie w sprawy bezpieczeństwa i udział w każdej akcji mającej na celu jego propagowanie na terenie naszej szkoły.
16.10.2013