Ścieżka dydaktyczna w Łętowni

Klasy IIa i IIIa wraz z wychowawcami Teresą Ziarnik i Elżbietą Tęczar pojechały na Łętownie do leśniczówki.
Po ścieżce dydaktycznej oprowadzała nas pani Maria Zamorska. Wycieczka do lasu jesienią połączona była z rozmową i obserwacją lasu na temat: Co to jest las? Dzieci zapoznane zostały z lasem, jego budową, warstwami, korzyściami i znaczeniem dla życia ludzi.

Uczniowie klasy II a i III a wędrowali ścieżkami dydaktycznymi i poznali charakterystyczne rośliny i zwierzęta występujące na tym terenie.

Ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna w Łętowni ma dł. ponad 2,5 km z tablicą informacyjną i 9 tablicami poglądowymi, kładką nad suchym rowem, mostkiem nad potokiem, półką widokową nad głębokim jarem, oporęczowanymi stopniami terenowymi na stromych stokach , kapliczkę ,, Pan Jezus na krzyżu” i Zieloną szkołą ,,Pod jodłami" i polem biwakowym.

Dzieci podziwiały piękne widoki i pokonywały różne przeszkody.

Wróciły autobusem do szkoły zmęczone, ale zadowolone. Następną wycieczkę dydaktyczną planujemy wiosną 2012 roku, aby podziwiać charakterystyczne rośliny tej pory roku.
Przygotowała Teresa Ziarnik
22.10.2011