11 listopada

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie z naszej szkoły przygotowali uroczysty apel pod kierunkiem pani Magdaleny Ząbik oraz pani Agnieszki Gruszczyńskiej.

Akademia odbyła się 10 listopada 2011 r. na trzeciej godzinie lekcyjnej.

W programie wzięli udział uczniowie:
z klasy II a – Szymon Lisak,
z kl. III a – Emilia Szamańska oraz Bartek Szamański,
z kl. IV – Weronika Góra oraz Krystian Mikuszewski,
z kl. V a – Ola Szymańka, Julia Rec, Iza Dziak, Wiktoria Zimny, Ania Utnicka, Patrycja Matyka, Ola Sienkowska, Marcelina Szołdra oraz Adrian Szamański;
z kl. V b – Gabrysia Bielamowicz, Asia Łysko oraz Joasia Ścibior;
z kl.VI – Natalia Dziok, Maria Czaja, Sara Seremet, Karolina Sondej, Joasia Wójcik, Mariola Synowiecka, Marcin Jarasz, Sławomir Kut, Jakub Florek, Szymon Mendrala, Jakub Włodyka, Damian Witalec oraz poczet sztandarowy: Kacper Ząbik, Jolanta Utnicka i Olga Jamróg.

Dzieci w sposób bardzo obrazowy przybliżyły koleżankom i kolegom wydarzenia związane z okresem zaborów oraz walką Polaków o niepodległość Ojczyzny. Scenki inscenizowane przeplatały się z recytacją oraz pieśniami o tematyce patriotycznej i ludowej.

Występ bardzo spodobał się publiczności, która nagrodziła „małych aktorów” gromkimi oklaskami.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Beata Włodyka, po czym zrobiono jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć.
17.11.2011