Szkolny opłatek

Szkolne spotkania opłatkowe to piękna tradycja, kultywowana w naszej szkole od wielu lat. Stół przykryty białym obrusem, sianko, zapalona świeca oraz żłóbek z Dzieciątkiem wprowadzają wszystkich w niepowtarzalny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Tegoroczne spotkanie tradycyjnie rozpoczął ks. Marek Matera. Kacper Ząbik z kl.VI przeczytał fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, po czym wszyscy przystąpili do wspólnej modlitwy.

Następnie ciepłe słowa życzeń świąteczno-noworocznych skierowała do zebranych na sali pani dyrektor Beata Włodyka. Połamała się opłatkiem z uczniami, nauczycielami oraz pracownikami obsługi.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja przedstawienia jasełkowego, przygotowanego przez uczniów klas IV, V i VI pod kierunkiem pani Jolanty Czerwonki oraz Magdaleny Ząbik.

Później wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, gdzie wspólnie z wychowawcami przeżywali klasowe wigilie. Tu łamali się opłatkiem, składali moc gorących życzeń, na niektórych stołach pachniał barszcz, pierogi, świąteczne ciasto.

Słychać było głośne kolędowanie, opowiadano sobie o zwyczajach świątecznych, podtrzymywanych w domach.

Wszyscy byli dla siebie mili, życzliwi jak w jednej wielkiej rodzinie.
Bo przecież nią jesteśmy…
22.12.2011