„Nie pal przy mnie, proszę”

W dniach 18-21 listopada 2013r. został przeprowadzony przez p. pedagog cykl zajęć edukacji antytytoniowej „Nie pal przy mnie proszę”. Programem, opracowanym przez interdyscyplinarny zespół złożony z pedagogów, lekarzy i psychologa z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie zostali objęci uczniowie kl. IIa.

Podczas zajęć warsztatowych uczniowie porządkowali i poszerzali informacje na temat zdrowia oraz kształtowali postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Celem programu było uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia i uwrażliwienie ich na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związanego z biernym paleniem, a przede wszystkim wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.
18.12.2013