Podsumowanie akcji charytatywnej „I Ty możesz pomóc”

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do akcji charytatywnej zorganizowanej dla dzieci z parafii Łanowice na Ukrainie oraz zbiórki pieniężnej na leczenie i rehabilitację Gabrysi i Kasi z naszej gminy.

Nasi uczniowie, po raz kolejny udowodnili, że mają ogromne serca i potrafią się dzielić i pomagać potrzebującym.

Uczennice z kl. Va /Marcelina Sz., Patrycja M., Ania U., Julia R., Paulina M., Izabela Dz./ przygotowały niezwykłe kartki z życzeniami, na których złożyli podpisy niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły a Wiktoria Z. własnoręcznie przygotowała wielkanocne koszyczki dla chorych dziewczynek.

W pomoc włączyli się także uczniowie ze Szkoły Filialnej w Jazowej /Mateusz Dz., Ignaś J., Sylwia Sz., Krzyś J., Martynka Dz., Damian A., Karol R., Gabryś W., Oskar W., Ksawery D./, którzy przynieśli przybory szkolne i zabawki oraz zebrali aż 77zł.

Na rehabilitację i leczenie Kasi i Gabrysi w sumie zebraliśmy 440zł oraz 2 koszyczki wielkanocne i mnóstwo słodyczy.

Zebrane dzięki Waszej ofiarności pieniążki, wielkanocne kartki i prezenty przekazaliśmy osobiście rodzicom dziewczynek. W ich imieniu składamy wszystkim serdeczne podziękowania.

Natomiast dla dzieci z Ukrainy zebraliśmy:
•    234 maskotki,
•    15 opakowań puzzli,
•    2 drewniane układanki,
•    2 obrazy,
•    1 zegar,
•    1 okulary przeciwsłoneczne,
•    1 grę,
•    1 świecznik,
•    2 lupy,
•    20 płyt z filmami CD i DVD,
•    15 książek dla dzieci,
•    27 książek i podręczników,
•    przybory szkolne (17 x kredki, 4 x temperówki, 8 ołówków, 20 planów lekcji, 2 kolorowanki, 8 zeszytów, 3 notesy, 3 bloki rysunkowe, 2 x plastelina, 1 bibuła, 4 linijki, 1 farby, 1 pedzelek, 1 piórnik, 1 flamastry, 1 naklejki, 1 plecak),
•    2 pudełka klocków,
•    1 zabawkę pianinko,
•    słodycze (1 bombonierka, 1 rodzynki, 1 żelki, 1 opakowanie cukierków, 4 opakowania ciastek, 2 opakowania wafelków, 3 czekolady, lizak).

Zebrane prezenty p. pedagog poprzez ks. Marcina Grabosia przekazała ks. Wacławowi Turoniowi, który pracuje w parafii św. Mikołaja i Matki Bożej Saletyńskiej w Łanowicach na Ukrainie.
13.04.2012