Ogólnopolski Turniej Rowerowy

18 kwietnia br. na obiektach Domu Kultury "SOKÓŁ" w Strzyżowie odbyły się eliminacje powiatowe do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W turnieju tym wzięło udział 21 reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego powiatu. Podobnie jak w roku ubiegłym drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Joanna Ścibior, Grzegorz Legęza i Dawid Król (kl.Vb) zajęła III miejsce.
Każdy z uczestników eliminacji musiał rozwiązać test obejmujący przepisy ruchu drogowego, wykonywał jazdę po torze przeszkód oraz w ruchu drogowym tzw. „miasteczku ruchu”. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów w teorii, ale praktycznym jej zastosowaniem udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej.
Każdy z uczestników turnieju otrzymał mniejszą lub bardziej cenną nagrodę rzeczową, poza tym nasza drużyna otrzymała dyplom i cenny puchar do kolekcji szkolnej, a nasz kolega ze Szkoły Podstawowej z Tułkowic wywalczył dla siebie rower, zdobywając indywidualnie najwięcej punktów.
Rywalizacja była duża, miła zabawa, ale przede wszystkim satysfakcja ogromna
z osiągniętego sukcesu.
24.04.2012