Warsztaty ekologiczne w rezerwacie przyrody „Wielki Las”

Od wielu lat nasza szkoła współpracuje ze Związkiem Komunalnym Wisłok, który prowadzi warsztaty ekologiczne pod hasłem „Mój Wisłok”. W ramach warsztatów uczestnicy odwiedzają tereny o szczególnych walorach przyrodniczych. Zajęcia w trakcie pieszej wędrówki ułatwiają bezpośredni kontakt dzieci z naturą a zmysły uczestników zostają pobudzone nowymi wrażeniami, odmiennymi od codziennych, doświadczeniami. Uczniowie przekonują się, że dolina rzeki Wisłok jest krainą ciekawą, godną uwagi, i może być źródłem turystycznych przygód i niezapomnianych wrażeń.
Na trasie tegorocznej naszej wędrówki, w której udział wzięli uczniowie klasy IVa, znalazł się rezerwat przyrody „Wielki Las” w Woli Zgłobieńskiej, który został utworzony w 1997 r. i obejmuje powierzchnię 71 ha. Chroni jeden z najpiękniejszych drzewostanów bukowych Pogórza. Uwagę zwracają naturalne odnowienia jodły i 130-letnie buki – wspaniały starodrzew buczyny karpackiej.

27.06.2012