Dzień otwarty Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśniowej 25-09-2013 r.

Strażak Ochotnik: osoba, która nie zważając na pogodę, humor i inne przypadłości biegnie co sił ratować życie i mienie innych. Jego mottem jest „ BOGU NA CHWAŁĘ, OJCZYŹNIE W POTRZEBIE, BLIŹNIEMU Z POMOCĄ”

Po raz kolejny Strażacy z OSP w Wiśniowej zaprosili nas - uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, na dni otwarte, które organizują corocznie w swojej jednostce.

Pamiętając poprzedni nasz pobyt, z przyjemnością udaliśmy się do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśniowej, gdyż wiemy, że nasi strażacy z zaangażowaniem i w bardzo ciekawy sposób przygotowują dla nas pokazy. W tym roku był to pokaz ratownictwa w sytuacji wypadku drogowego oraz gaszenia palącego się pojazdu. Byliśmy zafascynowani zarówno sprzętem, w który wyposażony jest wóz strażacki, jak i sprawnością, z jaką panowie się nim posługują. Z pełnym uznaniem dla wiedzy i umiejętności patrzyliśmy jak postępują Strażacy z poszkodowanym w wypadku- zapewniając mu bezpieczeństwo w trakcie wyciągania z uszkodzonego samochodu i fachowo udzielając pierwszej pomocy. Bardzo efektowny był także pokaz gaszenia palącego się samochodu.

Wiśniowscy Strażacy zawsze pamiętają o naszym bezpieczeństwie, dlatego wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od nich opaski odblaskowe, bardzo przydatne, aby być widocznym na drodze. Mamy nadzieję, że uczniowie będą pamiętać o ich założeniu wychodząc po zmroku i za każdym razem gdy będą je zakładać pomyślą ciepło o Strażakach, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem i zawsze są gotowi spieszyć z pomocą.
13.10.2013