Warsztaty ekologiczno – przyrodnicze

W dniu 5 grudnia 2012r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Wiśniowej warsztaty ekologiczno – przyrodnicze dla uczniów kl IIIa i kl 0 z Podkarpackiego Programu Edukacji Ekologicznej Dzieci i Młodzieży pt. „Zdrowo jem – zdrowo żyję” realizowane przez Podkarpacką Izbę Rolnictwa Ekologicznego. Zajęcia zostały przygotowane przez panią Teresę Ziarnik.

Celem realizowanego programu było zachęcanie dzieci do prawidłowego odżywiania i aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczniowie kl 0 i kl IIIa na zajęciach w klasach poznawali zasady prawidłowego odżywiania, piramidą zdrowego żywienia i codziennego spożywania określonych produktów ekologicznych, a potem z ożywieniem dyskutowały na te tematy. Na tych zajęciach korzystali też z materiałów edukacyjnych: broszurki do uzupełnienia oraz kolorowanki otrzymanych od organizatorów programu. Wszyscy uczniowie poznali ,,Ekodarka”, który lubił odżywiać się zdrowo i ekologicznie.

Następnie na sali gimnastycznej była prezentacja multimedialna z komentarzem nauczyciela, ekologiczne wierszyki, zagadki, piosenki oraz przedstawienie ,,Czerwony Kapturek” i rozmowy o pożytkach płynących z selektywnej zbiórki śmieci. Dzieci dowiedziały się jakie produkty warto wybierać na drugie śniadanie, a co lepiej ograniczać. Ważne jest ograniczenie słodyczy, a w zamian jedzenie produktów zdrowych. Każdy uczestnik zajęć otrzymał ekologiczne chipsy jabłkowe i sok jabłkowy.

Degustacja produktów ekologicznych ze zwróceniem uwagi na znaczki żywności ekologicznej znajdujące się na opakowaniach. Oprócz upominków dla dzieci były również ulotki dla rodziców, aby oni też mogli być świadomymi konsumentami.

Na zadanie domowe było kolorowanie małej piramidy zdrowia, którą wszyscy otrzymali. Uczniowie dorysują samodzielnie lub z rodzicem najniższe piętro – ulubioną aktywność fizyczną. Uczniowie dorysują samodzielnie lub z rodzicem najniższe piętro – ulubioną aktywność fizyczną.

Mimo dość trudnej tematyki zajęć, spotkanie było bardzo udane.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć - http://www.sp-wis...ogiczno-przyrodnicze
09.12.2012