Świąteczne wypieki przedszkolaków

"Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników”
W ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia zaproponowałyśmy dzieciom wspólne pieczenie świątecznych pierniczków w przedszkolu.

We wtorek 18 grudnia, tuż po śniadaniu w ruch poszły stolnice, wałki, foremki i ogromna ilość piernikowego ciasta. W błyskawicznym tempie dzieci ułożyły w blaszkach gotowe do pieczenia pierniczki, które następnie rosły w piekarniku pod czujnym okiem pana Mariusza.

Następnego dnia dzieci dekorowały pierniczki polewami czekoladowymi, wiórkami kokosowymi, orzechami, migdałami, cukiereczkami, barwnymi posypkami dając upust swojej wyobraźni.

Zadaniem specjalnym dla pań w przedszkolu było ozdobienie choinek z piernika, a efekt końcowy wywołał podziw i zachwyt dzieci.

Zapach, wygląd i smak pieczonych pierniczków wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój.
20.12.2012