”EkoNauci Małych Gmin”

14 grudnia 2012 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty ekologiczne –edukacja dla zrównoważonego rozwoju, związane z projektem „EkoNauci Małych Gmin” organizowanym przez Stowarzyszenie „Ekoskop”.
Wraz z Panią trenerka związaną ze Związkiem Komunalnym „Wisłok”, z którym nasza szkoła współpracuje od wielu lat, pracowali uczniowie klas drugich i piątych.

Pozostałe dzieci uczące się w naszej szkole, szkołach filialnych i przedszkolu otrzymały broszury tematyczne informujące o sposobach segregowania i przechowywania różnego rodzaju odpadów oraz zawierające deklarację o podjęciu selektywnej zbiórki śmieci.

Wraz z broszurkami idea dotrze do wielu domów w naszej okolicy i mamy nadzieję będzie realizowana w praktyce.

Pozwoli zachować czyste środowisko i pomoże w odzyskiwaniu surowców.
18.12.2012