Rozstrzygnięcie konkursu z języka angielskiego

W listopadzie w naszej szkole odbył się konkurs pt. „Interesting places around Great Britain- Ciekawe miejsca dookoła Wielkiej Brytanii”.Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu, technika dowolną, przedstawiając miejsca warte odwiedzenia.

Głównymi celami konkursu było:

-Pobudzenie aktywności uczniów
-Poszerzenie wiadomości z zakresu języka angielskiego
-Rozwijanie w uczniach otwartości i ciekawości wobec innych kultur
-Zapoznanie uczniów z geografią i kulturą Wielkiej Brytanii

Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością używając różnorodnych technik przy wykonaniu prac min. rysunku, wycinaki, prezentacji itp.
Spośród 21 prac jury wyłoniło laureatów.

Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikat uczestnictwa w konkursie, natomiast laureatów wyróżniono nagrodami rzeczowymi.

I miejsce zdobyły uczennice klasy VI b: Joanna Ścibior przedstawiła miasto Glasgow oraz Weronika Nowotarska zaprezentowała stolicę Anglii - Londyn.

II miejsce zajął uczeń klasy VI – Damian Mikuszewski, który przedstawił wieżę zegarową Big Ben.

III miejsce zdobyli również uczniowie klasy IV - Martyna Zarszyńska za wykonanie plakatu pt. „Tower Bridge”oraz Szymański Bartosz, który w swojej pracy przedstawił stadion sławnej drużyny piłki nożnej Manchester United.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!
05.12.2012