Finał III edycji akcji charytatywnej „I Ty możesz pomóc” dla Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie

„Swoją radość można znaleźć w radości innych, to właśnie jest tajemnica szczęścia”

Georges Bernanos

Już po raz trzeci w naszej placówce została zorganizowana pod kierunkiem p. pedagog Agaty Wydro mikołajkowo-świąteczna akcja charytatywna „I Ty możesz pomóc” dla Podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie. Zbieraliśmy dla nich środki finansowe oraz prezenty świąteczne.

W tym roku, do zbiórki oprócz naszej szkoły oraz Szkoły Filialnej w Jazowej, włączyli się również uczniowie Przedszkola Samorządowego w Wiśniowej oraz Szkoły Filialnej w Tułkowicach.

W naszej szkole w zbiórkę zaangażowali się wszyscy uczniowie - nawet najmłodsi, pierwszoklasiści w mikołajkowych czapkach zachęcali koleżanki i kolegów, rodziców i nauczycieli do wrzucania pieniędzy do puszki kwestarskiej.

W wyniku akcji trwającej niemal 3 tygodnie /19.11 – 7.12.2012r./ udało się nam zebrać łącznie kwotę 435,29zł. Zgromadziliśmy również sporo prezentów – słodycze, kaszki i kleiki, kosmetyki, chusteczki nawilżające, książki i bajki, maskotki, obuwie, puzzle i klocki.

Tradycyjnie już, uczniowie przygotowali kartkę świąteczną dla Małych Pacjentów Hospicjum, którą wraz z prezentami i zebranymi środkami p. pedagog osobiście dostarczyła pracownikom hospicjum.

Wszystkim, którzy zaangażowali się zarówno w samą organizację zbiórki, jak i tym, którzy zechcieli pomóc w formie przekazania upominków lub pieniędzy Podopiecznym Hospicjum serdecznie dziękujemy.

Podziękowanie wraz z życzeniami świątecznymi otrzymaliśmy także od Zarządu i Pracowników Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.
06.01.2013