Wigilia w naszym przedszkolu

Dzień Wigilii w naszym przedszkolu przypadł w tym roku w piątek 21 grudnia. Miał on wyjątkową, niecodzienną oprawę. Od samego rana trwały przygotowania do uroczystego, świątecznego spotkania. Zostały pięknie przystrojone stoły, rozłożona zastawa oraz ustawione stroiki. Nie zapomnieliśmy również o pachnącym sianku i pustym miejscu dla niespodziewanego gościa.

Kiedy wszystko było już gotowe, wszystkie dzieci zebrały się na świątecznie udekorowanej sali i oczekiwaliśmy na przyjście Pani Dyrektor i Księdza Proboszcza.

Po wspólnej modlitwie i odśpiewaniu kolędy „Dzisiaj w Betlejem” łamaliśmy się opłatkami i składaliśmy sobie życzenia.

Następnie – bez ociągania się i grymaszenia – zasiedliśmy do stołu. W tym wyjątkowym dniu zjedliśmy z dużym apetytem pyszny barszcz z uszkami i jajkiem, ziemniaczki, pierniczki, keks oraz popijaliśmy kompot z suszonych owoców.

Każdy z nas spróbował wszystkich potraw, bo to przecież wróży dobrobyt i sytość przez cały następny rok.

Przedszkolna Wigilia minęła w atmosferze wzajemnej życzliwości i przyjaźni.
07.01.2013