Feryjny wyjazd do teatru

W czasie ferii odpoczywaliśmy od nauki, ale nie rozstawaliśmy się ze szkołą. Wśród wielu zaproponowanych nam przez nauczycieli atrakcji znalazł się wyjazd do teatru Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie na sztukę „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Wyjazd zorganizowały: pani pedagog Agata Wydro, oraz pani Barbara Przystaś-Mulka. Towarzyszyli nam również pani Małgorzata Tęcza, pani Agnieszka Flaga i pan Sławomir Tęczar.

Przedstawienie odbywało się na dużej scenie i od pierwszej chwili nas zachwyciło.

Wspaniała gra aktorska, scenografia, kostiumy i scenariusz zapewniały głębokie przeżycia estetyczne, oddziaływały na emocje i uczucia oraz spowodowały, że spojrzeliśmy inaczej na lekturę szkolną.

W tym ważnym wydarzeniu kulturalnym, o wysokim poziomie artystycznym, uczestniczyło pięćdziesięciu uczniów naszej szkoły i wielu spośród nich postanowiło, w miarę możliwości, częściej odwiedzać teatr, gdyż bardzo spodobała im się taka forma spędzania wolnego czasu.
27.02.2013