Gminny konkurs matematyczny „1 z 10”

14 marca 2013r. odbył się w naszej szkole jak co roku konkurs matematyczny „1 z 10”. Tym razem jednak po raz pierwszy był to konkurs gminny, w którym uczestniczyli reprezentanci szkół z terenu gminy Wiśniowa. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali po wcześniejszych zaciętych eliminacjach szkolnych Dominika Pęczar z kl.Vb i Grzegorz Legęza z kl.VIb.

Organizatorem tego konkursu była pani Renata Czaja, która zorganizowała, przygotowała i przeprowadziła cały ten konkurs. Uczestniczyło w nim dziesięciu zawodników z pięciu szkół: SP w Szufnarowej, SP w Różance, SP w Jaszczurowej, SP w Markuszowej oraz SP w Wiśniowej.

Konkurs przebiegał na zasadach teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, emitowanego w TVP2. Składał się z trzech etapów.

W pierwszym etapie każdy z zawodników otrzymał po dwa pytania, na które musiał udzielić poprawnej odpowiedzi, aby zakwalifikować się do etapu drugiego.
W drugim etapie zawodnicy nawzajem wyznaczali się do odpowiedzi, tym sposobem eliminując przeciwników, którzy nie udzielili poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie.
Do trzeciego etapu- finałowego zakwalifikowało się trzech uczestników.

Ostatecznie zwyciężył uczeń naszej szkoły
Grzegorz Legęza zdobywając I miejsce i złoty medal,
II miejsce i medal srebrny zdobyła Maria Koziarz (kl.IV) z SP z Szufnarowej,
a miejsce III i medal brązowy przypadł uczniowi z SP z Markuszowej Kamilowi Kalisztanowi (kl.VI).

Wszyscy uczestnicy tego konkursu zostali obdarowani nagrodami i pamiątkowymi dyplomami.
Słodkim upominkiem nagradzana była również publiczność, która w sposób miły i kulturalny dopingowała wszystkich zawodników.

Poza konkursem, uczniowie każdej szkoły zaprezentowali plakaty, budowle, bryły- pomysły na ciekawe projekty matematyczne. A także była okazja do uczestniczenia w innej niż zwykle lekcji matematyki
z tablicą interaktywną.

Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i spotkamy się na tym konkursie znów za rok.
17.03.2013