„Dzień Bezpiecznego Internetu” w ZSP w Wiśniowej

„Razem tworzymy lepszy Internet”

Co roku w miesiącu lutym szkoły, kawiarenki internetowe, domy kultury, świetlice, organizacje pozarządowe, prywatne firmy, media i inne organizacje włączają się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu!

Luty miesiącem „Bezpiecznego Internetu”
w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej

Charakter inicjatywy i jej opis: Konkursy itp.

1. Umieszczenie bannera DBI na szkolnej stronie internetowej - www.www.sp-wisniowa.pl

2. Rozwieszenie w szkole plakatów i informacji, promujących bezpieczeństwo w sieci, propagowanie hasła kampanii 2015 „Razem tworzymy lepszy Internet”.

3. Konkurs graficzny „Bezpieczni w Internecie” na plakat w dowolnej technice plastycznej, ulotkę o tematyce netykiety, bezpieczeństwa w sieci. Publikacja nagrodzonych prac na stronie internetowej szkoły.

4. Konkurs informatyczny – Quiz dla uczniów "Bezpieczni w Internecie - Zostań Cyberbezpiecznikiem" Ocena prac konkursowych oraz wręczenie nagród dla najlepszych, przyznanie tytułu „Władcy Bezpiecznego Internetu”

5. Zajęcia komputerowe dla uczniów klas I-VI na temat bezpieczeństwa w Internecie z wykorzystaniem scenariuszy zajęć dotyczących bezpiecznego Internetu na www.saferinternet.pl

6. Zajęcia edukacyjne dla uczniów na temat bezpieczeństwa w sieci wg scenariuszy umieszczonych na stronie DBI lub materiałów własnych wychowawców klas oraz filmów profilaktycznych.

7. Przygotowanie wystawy pt. „Bezpieczni w sieci”.

8. Przeprowadzenie w ramach DBI kursów w formie e-learningu na platformie Moodle dla uczniów klas IV - VI.

9. Zapoznanie rodziców z problematyką zagrożeń dzieci w Internecie.

10. Opublikowanie informacji o przeprowadzonych działaniach w ramach akcji DBI 2015 w mediach szkolnych np. gazetce szkolnej.

11. Przygotowanie i wysłanie sprawozdania z realizacji działań do NASK.

12. Podsumowanie obchodów DBI na stronie internetowej szkoły.
Przygotował: Piotr Ziemba
12.02.2015