MEKSYK - spotkanie z podróżnikiem, p. Grzegorzem Chachura

22 marca 2012 r. odbyliśmy kolejną wirtualną podróż z globtroterem z grupy TRZASK.PL – p. Grzegorzem Chachura. Nasz ulubiony podróżnik, w jak zwykle fascynujący i jednocześnie zabawny sposób oprowadził nas po odległym Meksyku.
Podczas dwugodzinnej prezentacji zwiedziliśmy stolicę kraju - Mexico City, metropolię zamieszkałą przez prawie 20 milionów mieszkańców, poznaliśmy legendę o założeniu miasta, zobaczyliśmy min. najstarsze drzewo świata /cypryśnik amerykański/ liczące niemal 2000 lat, dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji na temat codziennego życia mieszkańców Meksyku - podróży metrem, zakupów na targu, lokalnych potraw oraz przysmaków – świerszczy oraz larw gusano ;) Poznaliśmy także historię wymarłej cywilizacji Azteków.

I tym razem p. Grzegorz wzbogacił swoją prezentację oryginalnymi rekwizytami z podróży – mogliśmy przymierzyć prawdziwe sombrero oraz kolorowe maski używane w wrestlingu /meksykańskiej pozowanej walce/, zobaczyliśmy także ziarna kakaowca, które dawniej były bardzo cenne. A w pamięci wszystkich na pewno pozostanie …Stefan.

Uwaga!!!
Na pierwszego ucznia, który poda prawidłową liczbę spotkań z podróżnikami z grupy TRZASK.PL oraz miejsca, które dzięki nim zwiedziliśmy w naszej szkole, czeka nagroda-niespodzianka.
15.05.2013