III Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej

W sobotę, 18 maja 2013r. w hali sportowej Gimnazjum w Wiśniowej odbył się III Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej, organizowany przez p. Sławomira Tęczara, nauczyciela Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej. Na imprezę zostały zaproszone amatorskie drużyny siatkarskie z naszego powiatu: Wysoka Strzyżowska, „Ziber Taxi”, „Triton”. Zagrali w nim również gospodarze z Wiśniowej.

Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00, a jego otwarcia dokonała Pani Dyrektor mgr Beata Włodyka, życząc wszystkim dobrej zabawy w duchu fair play. Głos zabrał również Wójt Gminy Wiśniowa mgr inż. Tadeusz Przywara, który wspiera tą imprezę od początku jej istnienia.

Rozgrywki rozpoczął mecz pomiędzy drużyną „Ziber Taxi” i „Triton”. Następnie gospodarze zmierzyli się z reprezentacją z Wysokiej Strzyżowskiej. Rywalizujące drużyny wyłoniono w drodze losowania, a mecze o poszczególne miejsca rozegrali między sobą przegrani i wygrani w pierwszym starciu.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pan Łukasz Ziobro.

Ostateczny wynik zawodów był następujący:

I miejsce – TRITON
II miejsce – WIŚNIOWA
III miejsce – ZIBER TAXI
IV miejsce – WYSOKA STRZYŻOWSKA

Przerwy pomiędzy zmaganiami siatkarzy uświetniły wspaniałe występy cheerleaderek, uczennic klas piątych i szóstych naszej szkoły, przygotowanych przez Panią Renatę Czaję.

Odbył się również konkurs na najlepszego „siatkarskiego gwoździa”, zwycięzcą którego został Sebastian Noga z drużyny Ziber Taxi.

Dużo emocji wzbudził mecz rodziców z uczniami. Drużyna rodziców, która
w związku z brakami kadrowymi była licznie wspomagana przez nauczycieli z ZSP w Wiśniowej, wyszła z niego zwycięsko.

Przeprowadzono także konkurs na najlepiej zagrywającego. W kategorii rodziców został nim Pan Wojciech Oślizło, a w kategorii uczniów Dawid Król.

Należy podkreślić zaangażowanie, uczestnictwo kibiców, uczniów klas IV-VI naszej szkoły, którzy licznie przybyli na imprezę. Większość była bardzo fajnie przygotowana do swojej roli – przynieśli transparenty, instrumenty, wstążki w kolorze koszulek każdej grającej drużyny.

Wszystkich uczestników zagrzewali do walki i nagradzali za grę oklaskami i okrzykami.

Wyłoniony został najlepszy kibic – wyróżniający się spośród innych, pozytywnie zaangażowany Krystian Mikuszewski.

Również uczniowie klas młodszych mieli zorganizowane zabawy i konkursy. Ich liczny udział i aktywne uczestnictwo potwierdzają, że także oni byli bardzo zadowoleni z turnieju.

Podsumowując można powiedzieć, że III Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej był barwną, radosną i bardzo widowiskową imprezą. Uczestnicy wynieśli z niego mnóstwo pozytywnych emocji oraz jeszcze raz udowodnili, że bezpieczna i kulturalna zabawa możliwa jest bez względu na rodzaj imprezy, a zależy tylko od samych jej uczestników.
04.06.2013