Wycieczka uczniów kl. III a na "Ekogalę 2013"

24 maja klasa III a, laureaci i uczestnicy konkursów ekologicznych wraz z Panią Teresą Ziarnik, Beatą Baran, Agnieszką Gruszczyńską oraz Anią Dziak byli na Międzynarodowych Targach Żywności i Produktów Ekologicznych EKOGALA 2013 w Centrum Widowiskowo-Sportowym „Podpromie” w Rzeszowie.
Uczniowie uczestniczyli w Seminarium dla uczniów szkół podstawowych klas I – IV pt. „Skąd się biorą ekologiczne miody” – przygotowane przez nauczycieli Wojewódzkiego Zespołu ds. Edukacji Ekologicznej Podkarpackiej Izby Rolnictwa Ekologicznego (SP 25 w Rzeszowie) i przedstawicieli Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy.

Inscenizacje na temat rolnictwa ekologicznego i pszczelarstwa – przedstawili uczniowie SP 25 w Rzeszowie oraz prezentacje multimedialną.

Marek Barzyk, Przewodniczący Sekcji Pszczelarstwa PIRE zaprezentował pracę pszczelarza w praktyce - pokaz odzieży ochronnej, narzędzi i urządzeń oraz miodów i innych produktów pszczelich w różnych fazach ich powstawania.

Następnie było rozstrzygnięcie trzech wojewódzkich konkursów ekologicznych dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych wraz z wystawą prac:
*„Mały ekolog. Tajemniczy świat pszczół” – przedszkola i klasy „0”
* „Mój ekologiczny świat. W świecie pszczół” – klasy I-III szkoły podstawowej
*„Zdrowy styl życia. O korzyściach płynących z miodów”– klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz wręczenie nagród laureatom przez przedstawicieli instytucji wspierających i popularyzujących edukację ekologiczną dzieci.

Miło nam było oglądać z naszej szkoły trzech laureatów w tych konkursach, którzy dostali piękne nagrody t. j. Marcin Mikuszewski z kl. 0, Weronika Witalec z kl. II a oraz Dominika Koś z kl. V b. Po wręczeniu nagród laureatom była degustacja potraw przygotowanych z produktów ekologicznych oraz pokaz przygotowywania przekąsek ekologicznych przez uczniów z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

Następnie było zwiedzanie targów, oglądanie różnych form aktywności ruchowej; układ choreograficzny na stepie oraz z wykorzystaniem dużych piłek fitball , pokaz mody dziecięcej. Uczniowie otrzymali też słodkie upominki. Wszyscy wrócili zadowoleni do szkoły.
31.05.2013