II Edycja Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła."
Wisława Szymborska

Konkurs zorganizowała Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie oraz wspierające ją Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.

Propagowanie czytelnictwa, popularyzacja literatury, rozwijanie talentów - to tylko niektóre cele Podkarpackiego Konkursu Pięknego Czytania.

W Teatrze imienia Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie wręczone zostały nagrody w tym konkursie. Wzięła w nim udział - jak podkreślają organizatorzy - ogromna liczba uczniów - ponad półtora tysiąca. Do finału zakwalifikowało się ponad 300 osób. Młodzi ludzie - z 85 szkół ze wszystkich etapów kształcenia z całego regionu - prezentowali wybrany przez siebie fragment książki. Oceniało ich jury złożone z aktorów, dziennikarzy i nauczycieli.

Najlepsi zaprezentowali się podczas finałowej gali 14 maja. Wyróżnienie w kategorii klas I-III otrzymała Michalina Głód z kl. III a.

Młodzi ludzie starali się jak najpiękniej zaprezentować wybrany wcześniej tekst. Oceniana była płynność czytania, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny.
05.06.2013