Internetowy Teatr dla szkół

„Internetowy Teatr dla szkół” to projekt realizowany przez Telewizję Polską, w ramach którego – już po raz trzeci - uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiśniowej oraz – po raz pierwszy – uczniowie SF w Tułkowicach i SF w Jazowej, obejrzeli spektakl grany na żywo.

Tym razem było to przedstawienie muzyczne pt.: „Przygody Arka Noego” zaprezentowane 5 czerwca 2013 r. na deskach Teatru Ludowego w Krakowie, opowiadające historię chłopca, który bardzo kocha zwierzęta i dlatego postanawia uratować je przed powodzią, nawiedzającą Kraków. Zabiera je więc na ponton, dzięki któremu razem z widzami przemieszcza się po ulicach miasta i podziwia jego piękne zabytki. Autorem tej rymowanej i śpiewanej opowieści jest Michał Rusinek a muzykę skomponował Andrzej Zarycki.

Po raz kolejny oglądający zostali zaskoczeni ciekawą adaptacją, oryginalnością kostiumów i scenografii. Mogli także podziwiać kunszt artystyczny aktorów, wśród których znaleźli się również rówieśnicy młodych widzów.

Całe wydarzenie było kolejnym udanym spotkaniem ze sztuką. Czekamy na więcej!
11.06.2013