X Ogólnopolski Konkurs Informatyczny Mikroprofesor 2013 "Fenomen Pracy"

"...W każdej chwili możemy wznieść się ponad siebie i zacząć wszystko od nowa...", "...poprzez pracę człowiek rozmawia z drugim człowiekiem..."
ks. prof. Józef Tischner

W dniach 07.01.2013r – 19.05.2013r odbył się X Ogólnopolski Konkurs Informatyczny Mikroprofesor 2013 "Fenomen Pracy".

Celem konkursu jest zainteresowanie uczniów nie tylko informatyką, ale też innymi dziedzinami oraz motywacja do poszerzania wiedzy przez uczniów.

Konkurs prowadzony był przez Internet na stronie http://www.mikroprofesor.pl/test/

Polegał on na rozwiązywaniu krótkich testów składających się z 5 pytań. Czas rozwiązywania testu był ograniczony do 5 minut. Testy należało rozwiązywać codziennie w godzinach od 6.00 do 20.00 (oprócz świąt i weekendów). Trzeba było systematycznie rozwiązywać testy aby zdobyć dużo punktów i dobre miejsce.

Do konkursu mogli przystąpić uczniowie z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. Do zmagań informatycznych zgłosiło się 768 osób w tym 5 z naszej szkoły.

Wyniki uczniów naszej szkoły:

1. Grzegorz Legęza – 113 pkt
2. Tomasz Boroń – 105.51 pkt

Nasi uczniowie byli w czołówce konkursu!

Szczególnie Gratulujemy! - przecież był to konkurs dla gimnazjalistów i uczniów ponadgimnazjalnych.
Przygotował: Piotr Ziemba
17.06.2013